Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5358 miejsce

Grunwald: to była rekordowa rekonstrucja historyczna

Pod Grunwaldem odbyła się rekordowa (pod względem uczestników - ponad 2200 uczestników) rekonstrukcja wydarzeń sprzed 600 lat.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego. Fot. Michał Walkowiak
Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego. Fot. Michał Walkowiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Przepraszam , oczywiście- Szymon

Komentarz został ukrytyrozwiń

szymon, ale to nie jest tematem fotorelacji Michała. Skoro byłeś "pomagaczem" to znasz pewne zdarzenia "od podszewki" , napisz o tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawie zrobiony fotoreportaż ,prawie jak bym tam był…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako widz tego widowiska, a jednocześnie uczestnik rekonstrukcji i pomagacz w ich organizowaniu (co prawda inne zupełnie epoki, ale reguły są te same) stwierdzam, że Jagiełło przewraca się w grobie. Gigantyczny potencjał został zmarnowany. Organizacyjnie - dno. Dojazdu dla osób, które przyjechały pociągiem do Olsztynka praktycznie brak. Oddzielnych tras i parkingów dla autobusów i busów też. Samo pole bitwy i stanowiska dla gości przygotowane tragicznie - tam, gdzie spokojnie mogłaby jeszcze stanąć publika, postawiono parasole. Sama rekonstrukcja nie lepsza - z tego, co zdołałem dostrzec, jazda poruszała się po polu z prędkością wędrującego spokojnie po pustyni wielbłąda. Poza tym, za dużo broni palnej (na początku XVw.???). Rodzina, oglądająca widowisko w tv potwierdziła, że niemrawo to wyglądało i właściwie bez sensu biegano po polu. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzien Dobry. Mam na ime Jinseok i jestem dziennikarzem obywatelskim z Korei :). Pracuje korespondent w Baltyckich krajach i Polsce dla czasopisma koreanskiego OhMyNews. Teraz mieszkam w Kownie, Litwy.

W tej chwili przygotuje nowy artykul o 600-tej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem na OhMyNews, i chcialbym zapytac, czy bedzie mozliwe wykorzystac Pana zdjecia na moj artykul. Jesli Pan zgadza, wpisze wiadomosci24/Michał Walkowia na zrodla po kazde zdjecie wykorzystane.

Czekam na odpowiedz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Alicjo, uwagi o złej organizacji to nie uwagi do autora , nie on był reżyserem czy aktorem. Po prostu to nie opis inscenizacji tylko zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było mnie tam, ale od obecnego tam widza, opinię słyszałam podobną do tej, jaką wyraził Mariusz.
Fotogaleria jednak na 5+, bo to przecież nie fotogaleria o złej organizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna fotorelacja i jak słyszałam od naocznego świadka tej inscenizacji było wspaniale. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu to nie teatr tylko spontaniczne dzieło miłośników historii. Dobrze,że są ludzie którzy kultywują tradycje i wskrzeszają historię narodową. Nikt ich nie finansował, ani sponsorował. Ciekawe czy pan by zdobył się na coś takiego? Krytykować najłatwiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem była błazenadą. Lektor zaciął się 8 razy, jego stanowisko było nieizolowane akustycznie obok pogotowia ratunkowego i przez to było co rusz słychać sygnały karetek pogotowia, ponadto głosił on jakieś propagandowe sprzeczne z historią teksty wprost z "Krzyżaków" Sienkiewicza. Do głównych ról wybrano niesprawnych "rycerzy", którzy wymachiwali na oślep bronią jak na spowolnionym filmie i nawet nie potrafili udać rannego czy martwego (po za tym że nie było żadnych efektów specjalnych, jak choćby woreczki ze sztuczną krwią). Było znacznie za dużo wystrzałów z hakownic i dział, co prowadziło do przeświadczenia że to była bitwa na broń palną a nie na broń białą, itd. itp. Generalnie, rekonstrukcja została totalnie skopana, darmowe siły w ochotnikach i pasjonatach, w ich własnym uzbrojeniu, itd. zostały całkowicie zaprzepaszczone. A tak łatwo byłoby zrobić piękną i wierną historycznie rekonstrukcją, mając takie siły wolontariuszy, ochotników, już wyekwipowanych, już znających się na walce bronią białą, łucznictwie, jeździe konnej, itd. Wystarczyłby db scenariusz, db reżyser, izolowany akustycznie lektor, i inne tanie drobiazgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.