Facebook Google+ Twitter

Grupa 19 Wiosen wystąpi w Katowicach

Muzycy 19 Wiosen odwiedzą Katowice w ramach trasy koncertowej promującej najnowszą płytę, zatytułowaną “Cinema Natura”. Zespół wystąpi 24 stycznia w klubie Inwersja.

19 Wiosen to jeden z ciekawszych zespołów instrumentalno-wokalnych w Polsce. Rozpoznawani są za sprawą charakterystycznego gitarowo-syntezatorowego brzmienia tworzonego przez Grzegorza „Fagota” Fajngolda oraz zastanawiających swym pesymizmo-optymizmem tekstów Marcina Pryta. Na uwagę zasługuje współpraca zespołu z Wilhelmem Sasnalem: koncerty w związku z otwarciem wystaw artysty w Polsce i we Włoszech, a także wspólna praca przy filmach. Ostatnia dotychczas płyta „Pożegnanie ze światem” została wydana przez Galerię Raster wiosną 2010 roku. Pózniej ukazała sie jeszcze wirtualna epka "9 D". Najnowsza płyta „Cinema natura” ukazała się 4 grudnia 2014 roku nakładem Anteny Krzyku.
W 14 piosenkach pojawiają się miejskie historie, ale dziejące się w niedalekiej przyszłości, w zapoznanej aglomeracji Neo-Łódź. Zespół to sekstet, oprócz Fajngolda i Pryta współtworzą go : basista Bartosz Adamiak, perkusista Łukasz Klaus, gitarzyści Piotr Andrzejewski i Aleksander Gemel.

Koncert 19 Wiosen
Klub Inwersja
Data: 24.01 2015
Start: 19:30
Bilety: 15 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.