Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12580 miejsce

Grupa BIGQueens z Ostrowca Świętokrzyskiego na targach muzycznych

W rozpoczętych w piątek, 28 listopada 2014 roku III Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane środowisko muzyczne Ostrowca Świętokrzyskiego będzie miało swojego reprezentanta, grupę rockową BIGQueens.

Plakat zespołu BIGQueens zaprojektował Tomasz Lenart. / Fot. materiał promocyjny zespołu BIGQueensOstrowiecka grupa BIGQueens powstała niespełna dwa lata temu z inicjatywy Macieja Duńca i Sławomira Checiaka. Początkowo muzycy grali przede wszystkim covery takich wykonawców, jak Bon Jovi, Toto, Bryan Adams, Simple Minds, REM, Whitesnake. Z czasem coraz częściej w ich repertuarze pojawiały się kompozycje autorskie członków zespołu. Podczas dotychczasowej, stosunkowo krótkiej kariery grupa BIGQueens zagrała kilkadziesiąt koncertów, m.in. z grupą Cochise Pawła Małaszyńskiego, zespołami Leash Eye i Kontrabanda. Ostrowczanie wystąpili też na kilku festiwalach, m.in. na Festiwalu Rock Stars - Pozytywna Energia w Katowicach, Festiwalu im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim, na Festiwalu Dobra Strona Rocka w Warszawie i na Festiwalu Rock - Front w Kielcach.

Na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane, które potrwają do niedzieli, 30 listopada br., ostrowieccy muzycy promować będą swój maxi singiel zapowiadający ich pierwszą płytę "Dokąd?", która powstała w HZ Studio. Gościnnie zagrali na niej m.in. Wojciech Kidoń i Sebastian Pańczyk. Usłyszymy na niej też nową wokalistkę zespołu, WiktorięBIGQueens (od lewej): Sławomir Checiak, Wiktoria Trynkiewicz, Maciej Duniec, Sebastian Szymański, Sylwia Zielińska i Kamil Ruszkowski. / Fot. Tomasz Lenart Trynkiewicz, która wcześniej śpiewała w zespole Wandy Kwietniewskiej, Banda i Wanda. Trzon grupy BiGQueens stanowią: Maciej Duniec – wokal, Sławomir Checiak – gitara, Kamil Ruszkowski – perkusja, Sylwia Zielińska – gitara basowa i Sebastian Szymański – instrumenty klawiszowe. Płyta ukaże się 5 stycznia 2015 roku. A tymczasem w sobotę od godziny 13 co godzina przeprowadzane będą konkursy muzyczne, w których wygrać będzie można gadżety zespołu BIGQueens i najnowszy maksisingiel promujący album "Dokąd".

Wydarzenia III Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane odbywać się będą w Pałacu Kultury i Nauki, Cafe Kulturalna i Teatrze Dramatycznym. Z koncertami wystąpią m.in. Sorry Boys, Artur Rojek, Krystyna Prońko, Ania Rusowicz, Fisz Emade, Kasia Popowska, Krzysztof Kiljański, Pustki, a gośćmi specjalnymi będą Wojciech Mann, Grażyna Auguścik, Sokół, Justyna Steczkowska, Zdzisława Sośnicka i Jacek Cygan.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.