Facebook Google+ Twitter

Grupa Bomi kontynuuje przejęcia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-04 14:49

W dniu 1 marca Zarząd Bomi podpisał przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów w Centrum Dystrybucja Sp. z o.o. w Łodzi, będącej liderem w zakresie dystrybucji artykułów spożywczych w województwie łódzkim.

Centrum Dystrybucja Sp. z o.o. obsługuje w chwili obecnej około 3 tys. klientów. W momencie dojścia transakcji do skutku liczba ta powiększy się o 450 sklepów należących do Grupy Bomi, które działają w regionie łódzkim. Wówczas jej roczne obroty powinny przekroczyć 350 mln zł.

- Centrum Dystrybucja idealnie pasuje do struktury organizacyjnej Grupy Bomi. Poprzez tą akwizycję budowana będzie silna platforma logistyczna do rozwoju sieci franchisingowych na terenie centralnej Polski. Jest to kolejny etap konsekwentnej realizacji długoterminowej strategii Grupy Kapitałowej Bomi, której celem jest stworzenie organizmu będącego liderem na polskim
rynku handlu FMCG i osiągającego przy tym wyniki lepsze od średniej rynkowej - mówi Andrzej Wojciechowicz, prezes zarządu Bomi S.A.

Centrum Dystrybucja Sp. z o.o. działa w swoim obecnym kształcie od połowy 2008 roku kiedy to doszło do połączenia konkurujących wcześniej ze sobą spółek - Arimex Damis, Centrum Sp. z o.o. i OK Olczyk&Klepczarek. Spółka posiada trzy magazyny o łącznej powierzchni 8,5 tys. mkw., z których dostarcza swoim klientom asortyment obejmujący ponad 6,5 tys. pozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.