Facebook Google+ Twitter

Grupa G-7 do wymiany. Zastąpią ją obecne kraje "na dorobku"?

Przed światem stoją w najbliższych kilkudziesięciu latach olbrzymie przemiany w gospodarce, finansach i polityce. W zapomnienie pójdą dzisiejsze potęgi gospodarcze Grupy G-7. Ich miejsce zajmą nowe kraje, będące dziś "na dorobku".

Przyzwyczailiśmy się do najbogatszych potęg gospodarczych świata. Uważamy, że tak było, jest i będzie. Tymczasem świat się zmienia i co nieuchronne, potęgi gospodarcze ulegną zmianie. Tak prognozują znawcy. Wielkie i silne gospodarczo: USA i Japonia, Niemcy i Anglia niebawem ustąpią miejsca innym. Światowa czołówka najbogatszych krajów Grupy G-7 odda palmę pierwszeństwa krajom Azji i Ameryki Południowej.

Zdaniem analityków i ekspertów to już niedługo nastąpi. Dotychczasowa grupa G-7 pójdzie całkiem na bok. Jej miejsce zajmą kraje, o których zwykły śmiertelnik w Europie, nawet nie śmie myśleć. Tym bardziej, że są to kraje, dopiero na dorobku. Słabe? Nie szkodzi. Ale wielkie i szybko się rozwijają. Szybko też doskoczą do bogatych i przegonią ich w dorobku gospodarczym, w nowych technologiach i w ogólnym rozwoju.

Pamiętam jak przed ponad 30 laty prasa europejska rozpisywała się na temat wielkiej roli, jaką w przyszłości ma odegrać żółta rasa. Wieszczono, idący w nieodwracalnym kierunku, koniec przewodnictwa w świecie rasy białej. I tak to mniej więcej ma wyglądać w bliskiej przyszłości realna rzeczywistość zmieniającego się świata. Być może ludzie po 60-ce nie ujrzą tych zmian. Ale młodsze pokolenia zapewne będą ich świadkami. Powstał już w tych sprawach specjalny raport ekspercki, o którym pisze dziennik.pl, pod nazwą "PricewaterhouseCoopers" czyli "Tak przemija sława świata".

Słowa raportu są suche, zimne, ale konkretne i pozbawione złudzeń. Przekonują zainteresowanych, analityków i polityków, że to ostatnie "chwile", kiedy kraje grupy G-7 mogą jeszcze o czymś decydować. Za kilkadziesiąt lat znikną z listy potęg światowych. Zdaniem autorów raportu, za 20 lat obecne potęgi gospodarcze przestaną się liczyć a ich rolę przejmie siedem dziś pędzących do przodu w rozwoju, takich państw, jak: "Chiny, Indie, Brazylia, Meksyk, Rosja, Indonezja i Turcja. Wtedy też Chiny wyprzedzą gospodarczo USA i staną się numerem jeden na liście supermocarstw". Informacje z ostatnich dni mówią nie o Chinach, lecz Indiach, jako przyszłym światowym liderze gospodarczym.

Na liście nowej siódemki, czyli przyszłej G-7, widnieje Rosja. To bardzo zła wiadomość dla PiS. W zeszłym roku prezes Kaczyński, oświadczył w naszym Sejmie, że Rosja jest krajem, z którym nikt już na świecie nie chce rozmawiać, gdyż pod każdym względem przestaje się liczyć. Raport, którym mowa, zwraca szczególną uwagę na zbliżający się szybki wzrost gospodarczy krajów Azji i Ameryki Południowej. A te pociągną za sobą rozwój swoich krajów sąsiedzkich. Wtedy, według analityków, wszystko się zmieni do tego stopnia, iż świat zapomni o kryzysie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

E Szychlinska
 • E Szychlinska
 • 18.02.2012 16:04

HI HI HI - A Jarek ciągle siedzi w wąskotorówce ciągnionej przez woły !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kiler
 • kiler
 • 16.02.2012 15:34

Nawet sam premier Fjutin nic tu nie wskóra ,jego czeka coś innego , więzienie - film już się ukazał na You tube ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nikita Ch.
 • Nikita Ch.
 • 16.02.2012 15:22

Chruszczow o imieniu Nikita też przepowiadał w latach 60tych rychły koniec Stanów Zjednoczonych. Rosja miała przegonić zachód i Stany Zjednoczone - nie wystarczy chcieć p. Cybruch ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
 • Mirek Kramarz
 • 16.02.2012 15:13

Rosja niedługo padnie - bo tak postanowiły Stany Zjednoczone i tak się STANIE.... By przewodzić światem ,trzeba być potęgą w trzech wymiarach: gospodarczym ,technologicznym i kulturowym ! W czym panie Cybruch Rosja przoduje !??? W jakim wymiarze!? Za tysiąc lat Rosja nie będzie przodować bo nie potrafi gospodarować ,nie dorosła by przewodzić i nigdy nie dorośnie ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 16.02.2012 15:03

Rosją ??? hi ,hi ,hi, hi chodzili w łapciach i nadal będą chodzić w łapciach ,wrócili do stanu z przed (Rewolucji Pażdziernikowej ) Panie Cybruch czy jak tam panu .... p. za samo nazwisko powinien być zesłany, właśnie do Rosjii!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kalin
 • Kalin
 • 16.02.2012 09:39

Artykuł na temat G7 i sytuacji globalnej a połowa treści o Polskiej opozycji. Poziom "dziennikarstwa" godny komentarzy na onecie.

"Ciepła kapcie w domu starców"??!!?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proces nieuchronny, jednak kierunek nieprzewidywalny. Zależeć będzie od skutków "tąpnięć".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.