Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10952 miejsce

Grupa o2 odwołała debiut na giełdzie. Czy właściciele "Pudelka" podejmą kolejną próbę?

Brak chętnych na zakup akcji grupy o2 po oferowanej cenie, to przyczyna odwołania debiutu na giełdzie. "Niewykluczone, że podejmiemy kolejną próbę upublicznienia akcji spółki" - komentuje zarząd o2.

Najświeższa informacja z serwisu Giełdy Papierów Wartościowych: grupa o2, właściciel m.in. Pudelka, rezygnuje z debiutu na giełdzie z braku popytu na akcje w oferowanej cenie.

Oferta obejmowała sprzedaż do 450 tys. akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz emisję do 1,25 mln akcji zwykłych na okaziciela serii B, stanowiących około 19,3 proc. wszystkich walorów. Reszta miała pozostać w rękach założycieli spółki.

Jacek Świderski, członek zarządu Grupy o2 SA powiedział, że brakuje chętnych z powodu "nagromadzenia negatywnych informacji makroekonomicznych w ostatnich dniach". Grupa o2 była jednak dobrze odebrana przez inwestorów i niewykluczone, że w razie poprawy sytuacji na rynku finansowym przeprowadzi kolejną ofertę publiczną w przyszłości.

Pod względem liczby użytkowników, Grupa o2 jest piątym podmiotem internetowym w Polsce. Najbardziej popularne serwisy grupy to: Pudelek, Wrzuta, a przede wszystkim bezpłatna poczta o2.pl, wiodący produkt Grupy o2. Obecnie usługa posiada ok. 5 mln aktywnych użytkowników i wciąż się rozrasta.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.