Facebook Google+ Twitter

Grupa Operacyjna - "Twój czas" jest w każdej chwili

Grupa Operacyjna słynie z kontrowersyjnych tekstów, często wyśmiewających gwiazdy i polityków. Na scenie występują od 1996 roku, jednak na dobre znani są od niedawna. Udało mi się porozmawiać z liderem zespołu - Mieszkiem.

Mieszko. / Fot. AKPAChoć istnieją od 1996 roku, prawdziwą popularność przyniosły im piosenka i teledysk nagrane z Krzysztofem Kononowiczem. To właśnie utwór "Nie będzie niczego" nagrany ze swego czasu sławnym "politykiem" białostockiej partii pozwolił im zaznać popularności medialnej. Następnie kolejno ukazywały się piosenki "Bądź sobą" i "Świr" oraz "Mordo Ty Moja". W 2007 roku Grupa Operacyjna zdobyła nagrodę VIVA Comet w kategorii „Supernova - Debiut roku”.

Ostatnio właśnie na kanale VIVA ukazuje się cykl filmów z ich udziałem zatytułowany Fristajlo. Artystom z Zielonej Góry nie przeszkadzają głosy krytyki. Realizują swoje zamierzenia, parodiując różne gwiazdy oraz piosenki i sądząc po oglądalności robią to coraz lepiej. Udało mi się porozmawiać z jak zwykle wesołym liderem zespołu - Mieszkiem Sibilskim:

Dużą popularność dał zespołowi utwór "Nie będzie niczego", poświęcony postaci Krzysztofa Kononowicza. Czy można więc powiedzieć, że był to klucz do sukcesu, ważny etap w Waszym dalszym rozwoju?
- Ależ oczywiście, że można tak powiedzieć! Można też powiedzieć, że chleb jest trudno piec bez zakwasu. Można również stwierdzić, że lubi się kremówki. Ogólnie można wiele powiedzieć, co chyba zawdzięczamy stosownemu zapisowi w konstytucji. Więc jeśli ktoś chce powiedzieć, to co nadmieniono wyżej, ma do tego prawo.

Zespół powstał w 1996 roku. Początki z pewnością były trudne, jednak teraz jesteście znani. Czy uważacie, że właśnie w tym momencie jesteście na szczycie, czy dopiero nadejdzie "Wasz czas"?
- "Twój czas" jest w każdej chwili. Jest teraz, jak nauczają mistrzowie filozofii Zen.

Ostatnio dużą furorę w internecie robią Wasze filmiki emitowane w stacji Viva. Skąd ten pomysł? Czy jest to bardziej autopromocja czy chęć wyrażenia siebie?
- Zawdzięczamy ten pomysł częstemu jedzeniu pizzy z podwójnym serem, pysznym mielonym mięsem oraz cieniutkim plastrem boczku.

Poświęcając się serii Fristajlo na VIVIE, dalej koncertujecie. Jak dajecie sobie radę?
- Rozpoczynamy dzień od wypicia siedmiu łyków wody mineralnej, bo to zdrowo i rozpuszcza soki żołądkowe. Poza tym, względnie mało śpimy. Ale dajemy rade.

Czy oprócz koncertów macie jakieś plany na najbliższą przyszłość?
- Tak, planujemy zjeść obiad i uniknąć bardzo bolesnej i powolnej śmierci w wyniku odniesienia ran podczas wypadku samochodowego.

Zobacz także filmiki z cyklu Fristajlo:
http://pl.youtube.com/watch?v=MoVSyMLJDFw
http://pl.youtube.com/watch?v=6xUqRUQbKyw
http://pl.youtube.com/watch?v=KqSl-Iw5E7Q

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie rozmowa ciekawa, tylko odpowiedzi Mieszka są z jajem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa rozmowa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.05.2008 18:52

Brawo!Super wywiad!Powodzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.