Facebook Google+ Twitter

Grupa poetycka "Obserwatorium" rozpropaguje wiersze Wieniawy

Grupa poetycka "Obserwatorium" przymierza się do organizacji w Tarnowie z końcem listopada br. wieczór poezji w siedzibie Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pt. "Strofy o poezji Bolesława Wieniawy Długoszowskiego i szpadzie".

Grupa poetycka "Obserwatorium" przymierza się do organizacji w Tarnowie z końcem listopada br. wieczór poezji w siedzibie Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pt. "Strofy o poezji Bolesława Wieniawy Długoszowskiego i szpadzie"Twórcy z grupy poetyckiej "Obserwatorium" na jednej z imprez literackich, plenerowych w Tarnowie. Od lewej: Zbigniew Mirosławski (stoi), Kazimierz Karwat, Anna Szymańczuk, Maria Piec, Jerzy Barczyński (siedzą w pierwszym rzędzie). / Fot. Józef Komarewicz. Spotkanie poetów z grupy "Obserwatorium" przewidziane jest 24 listopada br. w Tarnowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Mało kto wie, że gen. Bolesław Wieniawa - Długoszowski, znany bardziej jako ułan w czasie walk o niepodległość w Legionach Józefa Piłsudskiego był również poetą przyjaźniącym się z grupą literacką Skamander i Julianem Tuwimem. Mało kto wie, że w Tarnowie mieszka wnuk gen.Bolesława Wieniawy Długoszowskiego. Jest nim Jerzy Kacer, prezes zarządu Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Swój udział w wieczorze poetyckim poświęconym twórczości Wieniawy potwierdzili: Jerzy Barczyński, Kazimierz Karwat, Zbigniew Mirosławski, Józef Komarewicz, Anna Szymańczuk, Maria Piec, Zdzisław Jasiewicz, Ryszard Lis oraz inni członkowie tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich w ramach którego funkcjonuje grupa poetycka Obserwatorium.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.