Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27914 miejsce

Grupa taneczna z Piotrkowa Kujawskiego "Ray of joy" działa już pięć lat

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-19 20:35

W październiku 2008 r w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych odbył się pierwszy radziejowski Ogólnopolski Turniej Taneczny. Zorganizowało go piotrkowskie Gimnazjum Publiczne im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Emilia Świeciak i Zespół Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiDyrektorem organizacyjnym imprezy była Emilia Świeciak z Piotrkowa Kujawskiego, studentka bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prywatnie pasjonatka tańca nowoczesnego, która prowadzi przy piotrowskim gimnazjum grupę taneczną "Roy of Joy". Od samego początku swojej kariery tanecznej wyjeżdżali na Ogólnopolskie Turnieje Tańca Nowoczesnego.

Rywalizują z mistrzami Polski i Europy. Stopniowo ich karta sukcesów zapełniała się, odnieśli ich wiele na terenie województwa kujawsko- pomorskiego oraz wielkopolskiego. Celem "Ray of joy" jest uczestnictwo w Mistrzostwach Polski. Grupa składa się z 9 tancerzy, którzy podczas turniejów prezentują się w kategoriach tanecznych takich jak: solo disco Dance, duet disco Dance, mini formacja disco Dance, formacja disco Dance oraz inne formy tańca.

W hali radziejowskiego ZSM miłośnicy tańca oraz inne osoby, zobaczyli się i poznali z bliska. Mimo że turniej odbywa się w Radziejowie pierwszy raz, nie zabrakło na nim wielu atrakcji. Samo zobaczenie tancerzy na krajowym poziomie, z pięknymi strojami i układami choreograficznymi było przeżyciem samym w sobie. Rangę turnieju podnieśli znani sędziowie. W jury zasiadali między innymi Mariusz Mikołajek, który w swojej karierze zdobył już dwanaście razy mistrzostwo świata w kategorii a disco Dance. Obok niego startujące pary oceniała Małgorzata Szulc, sędzia klasy międzynarodowej. Publiczność nie zawiodła. Mamy nadzieję, że wymyślony przez Emilę Świeciak turniej na stałe wejdzie do programu okolicznych imprez.

Z imprezą wiąże się mój wątek osobistej refleksji. Nieżyjący już Zygmunt Świeciak, syn Krzysztofa i dziadek Emilii był moim kierowcą a jednocześnie partnerem wypraw wędkarskich. Dość często wspominał, że syn ma talent muzyczny i jak mógł, tak go w tym wspierał i miał rację. Dotyczyło to także i jego wnuczki. Dziś pewnie, gdzieś tam z góry jest całym sercem z wnuczką, bo sam uwielbiał muzykę, śpiew, taniec.

Natalka Mrozińska Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiPo obejrzeniu I Ogólnopolskiego tańca w Radziejowie zaproszony przez Magdę i Zygmunta Morgiszów, dawnych znajomych, do obejrzenia występów ich wnuczki Natalki, zapowiadałem w komentarzach do stworzonych wtedy filmików jej sukcesy i przyszły one szybciej niż przewidywałem.

W dniu 30 maja 2009 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 28 w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Bydgoskie Rytmy, organizowany przez MDK nr 5 w Bydgoszczy. W turnieju udział wzięła tancerka ze Szkoły Tańca „Góreccy" we Włocławku, dziewięcioletnia Natalia Mrozińska. Młodą tancerkę do występu przygotowała instruktorka tańca pani Judyta Witkowska. Natalia tańczyła w kategorii „Disco Dance" do lat 11 i zajęła bezapelacyjnie 1. miejsce. Popisem tanecznym ujęła liczne zgromadzoną publiczność oraz wymagające jury.

W dniu 6 czerwca w Wąbrzeźnie odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Tańca. I znów Natalka wygrała. Zajęła 1 miejsce w disco solo do lat 12 stu. Bo w tym roku jest to trzeci sukces (1 miejsce). Dla mnie to duża satysfakcja, że udało się to przewidzieć.


Karol Szmagalski, tekst publikowany pierwotnie: http://www.wittysparks.com/video/424802339/
http://www.natalka20092009.republika.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.