Facebook Google+ Twitter

Grupa Whitesnake wystąpi na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Zespół Whitesnake wystąpi 6 sierpnia 2016 r. na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Na tej samej imprezie zagra również Deep Purple, w którym śpiewał również wokalista Whitesnake, David Coverdale.

 / Fot. materiały prasowe (aip)Festiwal Legend Rocka. Podczas przyszłorocznego Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jedną z gwiazd będzie zespół Whitesnake. Grupa wystąpi 6 sierpnia.

Whitesnake to jeden z najbardziej popularnych zespołów nurtu hard rock na świecie. Jego założycielem jest wokalista David Coverdale, który wcześniej, przed rokiem 1977, był członkiem zespołu Deep Purple. David Coverdale to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów hardrockowych.

Już pierwsze płyty zespołu Whitesnake „Trouble” i „Lovehunter” przyniosły grupie rozgłos w Europie, a także w Japonii. Następny album „Saints & Sinners” z 1982 r. zawierał pierwszą wersję megahitu „Here I Go Again”, a kolejna płyta „Slide It In”, na której pojawił się znakomity gitarzysta John Sykes, umocniła dobrą pozycję zespołu. Utwory Whitesnake były wyraźnym przedłużeniem wcześniejszych pomysłów Led Zeppelin i Deep Purple.

Zresztą w Whitesnake przez wiele lat grali dwaj byli muzycy Deep Purple - klawiszowiec Jon Lord i perkusista Ian Paice. Whitesnake zagra w Dolinie Charlotty 6 sierpnia. Przypomnijmy, że gwiazdą Festiwalu Legend Rocka w 2016 r. jest również Deep Purple, które wystąpi 26 lipca. Bilety na oba koncerty są już dostępne na internetowej platformie www.ticketpro.

Wojciech Frelichowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.