Facebook Google+ Twitter

Grupiński o audycie TVP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 08:24

Rafał Grupiński, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, uważa, że wyniki audytu przeprowadzonego w TVP nie powinny być utajnione. Informacje z dokumentu opatrzonego klauzulą tajności wyciekły w ubiegłym tygodniu do mediów.

Gość Sygnałów Dnia zaznaczył, że audyt spółki publicznej nie powinien być tajny. Poseł PO podkreślił, że nie może być sytuacji, w której Telewizja Polska z jednej strony prowadziła akcję mającą na celę utrzymanie abonamentu, a z drugiej utajniała wydatki i stan funduszy. Poseł Platformy dodał, że jeśli informacje, które dotarły do dziennikarzy są prawdziwe, to w TVP dochodzi do skandalicznych praktyk. Grupiński nie sądzi, by audyt mógł zostać przekazany mediom przez ministra skarbu Aleksandra Grada, ale raczej przez kogoś z TVP.

Media poinformowały, że z dokumentu wynika między innymi, iż z pieniędzy TVP były finansowane procesy sądowe byłej dyrektor TVP1 Małgorzaty Raczyńskiej oraz wiceszefowej Agencji Informacji Patrycji Koteckiej. Z audytu miało także wynikać, że telewizja dopłaca do każdego programu komercyjnego aż 15 procent z abonamentu, podczas gdy powinny być z niego finansowane tylko programy misyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.