Facebook Google+ Twitter

Gruzini są zmęczeni wieloletnim konfliktem z Rosją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-10 20:41

Zdaniem gruzińskich ekspertów sytuacja na linii Tbilisi - Moskwa nie uspokoi się dopóki w obu krajach nie zmienią się ekipy rządzące. Eksperci twierdzą, że napięcie w stosunkach między Gruzją a Rosją w znacznej mierze wynika z osobistych ambicji polityków sprawujących władzę w obu krajach.

Opinie politologów potwierdzają wypowiedzi Dymitrija Miedwiediewa, który zapowiada ukaranie gruzińskich władz za ubiegłoroczną wojnę o Ostię Południową. W podobnym tonie, nie przebierając w słowach, wypowiada się premier Rosji Władimir Putin. Natomiast gruziński przywódca Micheil Saakaszwili w niemal każdym wywiadzie dla zachodnich mediów podkreśla, że - Moskwie zależy na pozbawieniu go władzy. Saakaszwili uważa, że Rosjanie chcą go zgładzić.

Według gruzińskich politologów mieszkańcy Gruzji oraz separatystycznej Abchazji i Osetii Południowej są już zmęczeni trwającym kilkanaście lat konfliktem. Podobnie uważa gruzińska opozycja, której liderzy domagają się odsunięcia Micheila Saakaszwilego od władzy. Ich zdaniem będzie to pierwszy krok do normalizacji kontaktów między zwaśnionymi regionami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.