Facebook Google+ Twitter

Gruzińscy opozycjoniści zrzekają się mandatów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-27 21:12

Część kandydatów gruzińskiej opozycji do parlamentu złożyła już oświadczenie o zrzeczeniu się mandatów deputowanych. 21 maja Gruzini wybrali 150 deputowanych do jednoizbowego parlamentu. 120 mandatów przypadło obozowi rządzącemu. Opozycja nie uznała wyników wyborów twierdząc, że zostały sfałszowane.


Wczoraj ulicami Tbilisi przeszła wielotysięczna manifestacja zwolenników opozycji. Dziś liderzy poszczególnych ugrupowań opozycyjnych oświadczyli, że ich kandydaci nie przyjmą mandatów poselskich.

Jedynie dwóch kandydatów bezpartyjnych, których poparła Partia Republikańska, chce zasiadać w nowym parlamencie. W biurze prasowym partii poinformowano, że jeśli tak zrobią, zostaną uznani za sojuszników obozu prezydenta Saakaszwilego.

Gruzińska opozycja może jeszcze wycofać się z bojkotu parlamentu, ale pod warunkiem, że Centralna Komisja Wyborcza poda natychmiast termin nowych wyborów. W przeciwnym razie pozostaje aktualny postulat unieważnienia wyborów z 21 maja.

Liderzy opozycji wezwali również Gruzinów na 10 czerwca pod gmach parlamentu w Tbilisi, gdzie ma się odbyć się ogólnonarodowa demonstracja.

jastrzębski/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.