Facebook Google+ Twitter

Gruzińscy politycy: Napięcie osłabnie, gdy wejdziemy do NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 22:53

Gruzińscy politycy są przekonani, że wzrastające na Południowym Kaukazie napięcie znacznie osłabnie, gdy Gruzja wejdzie do NATO. Zdaniem szefa gruzińskiego parlamentu Dawida Bakradze, to jedyne wyjście dla zapewnienia bezpieczeństwa w tej części świata.

Gruzińscy politycy z zadowoleniem przyjęli dzisiejsze oświadczenia nowego szefa Paktu Północnoatlantyckiego Andersa Rasmussena, który stwierdził, że Gruzja i Ukraina powinny zostać przyjęte do sojuszu. - Zrobimy wszystko, aby tak się stało i wierzę, że nie będzie technicznych przeszkód dla podjęcia pozytywnej decyzji przez państwa członkowskie NATO - stwierdził szef gruzińskiego parlamentu Dawid Bakradze.


Gruzińscy politycy są zaniepokojeni eskalacją napięcia w strefie południowoosetyjskiego konfliktu. Gruzja zapowiada, że nie da się sprowokować i nie planuje żadnych działań zbrojnych. Tymczasem w separatystycznej republice trwa budowa rosyjskich baz wojskowych, a rebelianci i rosyjscy żołnierze ustalają nowe granice między Osetią Południową a Gruzją stawiając słupy graniczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.