Facebook Google+ Twitter

Gruzińskie dzieci przylecą do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 15:15

Na lotnisku w Jasionce o godzinie 17 ma wylądować prezydencki samolot z 90 gruzińskich dzieci. Samolot dziś rano wystartował z Warszawy i zawiózł do Tibilisi dary z Polski.

Dzieci mają być w wieku od 7 do 16 lat, pochodzą z różnych części Gruzji objętych konfliktem, na pokład polskiego samolotu trafiły z obozu dla uchodźców. Z dziećmi są także opiekunowie.

Pobyt małych Gruzinów w Polsce zorganizował rzeszowski oddział "Solidarności". Przez dwa tygodnie dzieci będą mieszkać w hotelu Laworta w Ustrzykach, jego właściciel nieodpłatnie udziela swojego lokum i zapewnia też tygodniowe pełne wyżywienie.

Do organizatorów zgłosili się już wolontariusze chcący pracować z dziećmi, ale bardzo chętnie będą widziane kolejne osoby, które zechcą włączyć się w opiekę nad Gruzinami. Telefon kontaktowy do organizatorów jest dostępny na stronie: www.radio.rzeszow.pl.

Kancelaria Prezydenta RP, która jest inicjatorem pobytu dzieci gruzińskich w Polsce, nie wyklucza, że do Polski przyjadą kolejni mali goście. Podkarpacie jest pierwszym województwem, które zorganizowało i zapewniło Gruzinom pomoc i opiekę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.