Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Amerykański krążownik na wodach Morza Czarnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 13:43

Amerykański krążownik USS „Barry" wpłynął na Morze Czarne i kieruje się w stronę gruzińskiego portu Batumi. Informację potwierdza amerykańska ambasada w Tbilisi.

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych od sierpnia patroluje strategiczne porty Gruzji. Obecność amerykańskich okrętów na wodach Morza Czarnego jest negatywnie komentowana przez Rosjan, którzy twierdzą, że w ten sposób narusza się ich strefę bezpieczeństwa.

Podczas sierpniowej wojny rosyjskie wojska zajęły gruziński port Poti. Rosjanie zniszczyli wszystkie urządzenia wojskowe i zatopili stacjonujące tam statki gruzińskiej obrony wybrzeża. Pierwsze amerykańskie okręty wojenne, które dotarły do Poti i Batumi przywiozły pomoc humanitarną.

Jak twierdzą gruzińscy dziennikarze - na pokładzie USS „Barry" nie ma pomocy humanitarnej. Władze w Tbilisi mówią o zwyczajnej, przyjacielskiej wizycie.

Moskwa wielokrotnie zarzucała amerykańskiej marynarce wojennej działania sprzeczne z międzynarodowymi konwencjami. Zdaniem Kremla pod przykrywką pomocy humanitarnej Biały Dom dostarczał broń i amunicję dla gruzińskiej armii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.