Facebook Google+ Twitter

Gruzja apeluje do UE o twardą politykę wobec Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 17:54

Przewodniczący gruzińskiego parlamentu zaapelował do krajów Unii Europejskiej o twardą politykę wobec Rosji.

Dawid Bakaradze uważa, że tylko naciski na Moskwę zmuszą Rosjan do wywiązania się ze wszystkich warunków porozumienia o zawieszeniu broni w Osetii Południowej i Abchazji. Według Gruzinów Rosjanie nie wypełniają porozumienia zawartego przez prezydentów Dimitrija Miedwiediewa i Nicola'sa Sarkozy'ego.

Tbilisi zwraca uwagę na stacjonowanie rosyjskich wojsk w Osetii Południowej i Abchazji, niewpuszczanie do strefy konfliktu międzynarodowych obserwatorów oraz uznanie niepodległości obu separatystycznych prowincji.

Zdaniem szefa gruzińskiego parlamentu tylko naciski ze strony Brukseli mogą zmusić Moskwę do przestrzegania warunków rozejmu. "Jeśli Unia Europejska będzie stanowcza i twarda w swojej polityce, to jestem absolutnie przekonany, że Rosja będzie wypełniać swoje zobowiązania" - cytują wypowiedź Dawida Bakaradze gruzińskie media.

Według naocznych świadków w strefie konfliktu jest bardzo niebezpiecznie. Na granicach gruzińsko-osetyjskiej i gruzińsko-abchaskiej niemal codziennie dochodzi do strzelanin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.