Facebook Google+ Twitter

Gruzja. Dymisje w armii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 19:55

Minister obrony Gruzji zdymisjonował trzech wysokich rangą funkcjonariuszy odpowiedzialnych za działania gruzińskich wojsk w czasie konfliktu z Rosją. Zdaniem wiceministra obrony Batu Kuteliji, stanowiska stracą ci wszyscy, którzy nie byli w stanie poprawnie wykonywać swoich obowiązków w kryzysowej sytuacji. W wywiadzie dla gruzińskiej telewizji Rustawia-2 Kutelija przyznał, że prowadzona jest szczegółowa analiza funkcjonowania systemu i struktur obronnych Gruzji.

Negatywną ocenę resortu dostał zastępca naczelnika Zjednoczonego Sztabu Sił Zbrojnych Aleko Osepaszwili. Na szkolenie do Niemiec został z kolei wysłany dowodzący wojskami lądowymi Mamuka Bachaładze.

Ze stanowiska odszedł dowódca Gwardii Narodowej, Dawid Apciauri odpowiedzialny za koordynację działań rezerwistów w czasie sierpniowych działań zbrojnych. Według gruzińskich ekspertów, to nie jedyne zmiany w gruzińskich Siłach Zbrojnych. W ciągu najbliższych tygodni należy spodziewać się znaczących zmian w strukturach wojskowych tego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.