Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Nowa opozycja, stworzona przez znanych artystów i sportowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 14:47

Rosyjskie media podały, że w Gruzji powstał nowy ruch opozycyjny. Należą do niego przede wszystkim sławni ludzie kultury.

Powstanie organizacji „Uratuj Gruzję" ogłosił lider gruzińskiej opozycji Lewan Gaczecziładze. Jej współzałożycielem jest były minister kultury Gruzji, Dawid Magradze.

Wśród członków ruchu znajdują się znane gruzińskie osobistości - pisarze, aktorzy, sportowcy, reżyserzy, muzycy i politycy. W poniedziałek rozpocznie się procedura rejestracji partii. Po jej zakończeniu zostanie zaprezentowany program polityczny. Od dziś w telewizji publikowane będą ogłoszenie, na których znajdować się będzie numer telefonu tak, aby wszyscy zainteresowani mogli stać się członkami ruchu.

Inicjatorzy zapowiadają, że ich ruch będzie jednoczył wszystkie siły opozycyjne i pojedyncze osoby, które od 9 kwietnia biorą udział w demonstracjach przed gruzińskim parlamentem. Głównym celem ruchu będzie obrona i umocnienie kraju.

Jeden z inicjatorów ruchu - Koka Guncadze powiedział, że organizacja wzoruje się na polskiej „Solidarności" i na pewno zjednoczy wszystkie warstwy społeczne. Założyciele stawiają sobie dwa zadania - całkowity demontaż obecnego ustroju i wprowadzenie zasad demokratycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.