Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Opozycja mówi o nowym Watergate

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-30 13:59

W większości biur gruzińskich partii opozycyjnych znaleziono urządzenia podsłuchowe - poinformował na wiecu w Tbilisi jeden z liderów opozycji, Lewan Gaczeciładze.

"Afera podsłuchowa" wybuchła wczoraj, gdy w biurze partii "Droga Gruzji" ochrona znalazła ukryty mikrofony. Opozycjoniści oskarżyli o ich instalację funkcjonariuszy MSW i wezwali szefa tego resortu oraz prezydenta Micheila Saakaszwilego do ustąpienia z urzędów.

Szefowa partii Salome Zarubaszwili porównała sytuację do afery Watergate i przypomniała, że w Stanach Zjednoczonych "afera podsłuchowa" skończyła się dymisją prezydenta.

Gruzińska opozycja protestuje już prawie trzy miesiące, domagając się ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego i rozpisania przedterminowych wyborów. Liderzy opozycji zapowiedzieli, że w lipcu zorganizują demonstrację, w której weźmie udział milion ich zwolenników. Kolejną zaplanowali na 7 sierpnia, w rocznicę wybuchu gruzińsko- rosyjskiej wojny o Osetię Południową. Obie akcje mają przejść pod hasłami "Stop dla Rosji" i "Misza odejdź!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.