Facebook Google+ Twitter

Gruzja oskarża Rosję o terroryzm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-16 21:52

Gruziński minister reintegracji oskarżył Rosję o stosowanie „terroryzmu państwowego". Zdaniem Temura Jakobaszwiliego Moskwa chce sprowokować Gruzinów do reakcji, aby mieć pretekst do ponownego rozpoczęcia wojny. Wypowiedzi polityka cytują gruzińskie media.

Minister Jakobaszwili stwierdził, że zastrzelenie gruzińskiego policjanta w strefie buforowej to -„jaskrawy przejaw terroryzmu państwowego". Według polityka Rosjanie za wszelką cenę chcą wciągnąć Gruzinów w otwartą konfrontację zbrojną.
Minister reintegracji Gruzji dodał, że - „Rosja stosuje politykę prowokacji i terroryzmu również wobec Ukrainy, Europy i innych krajów na świecie".
Temur Jakobaszwili uważa, że konflikty Gruzji z Abchazją i Osetią Południową mogą w krótkim czasie zostać uregulowane, jeśli Rosjanie opuszczą tereny zbuntowanych republik.

Gruziński polityk stwierdził, że nie nastąpi to jednak zbyt szybko. Jego zdaniem bez wsparcia Unii Europejskiej i USA nie będzie to możliwe. „Unia zmaga się obecnie z konfliktem gazowym, a w Stanach Zjednoczonych zmienia się administracja" - dodał Jakobaszwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.