Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Parlament ostrzega przed możliwością rosyjskiej agresji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 20:55

Gruzińscy parlamentarzyści ostrzegają przed możliwością powtórzenia się rosyjskiej agresji na ich kraj.

Takie wnioski część gruzińskich posłów wyciągnęła z niedawnego oświadczenia rosyjskich urzędników, którzy oskarżyli Tbilisi o tworzenie specjalnych grup dywersyjnych, które miałby destabilizować sytuacje w Abchazji i Osetii Południowej.

Grupa posłów gruzińskiej opozycji przypomina, że podobne oskarżenia ze strony Moskwy padały kilka lat temu i w konsekwencji doprowadziły do znacznego wzrostu napięcia na Kaukazie. Ich zdaniem to Rosjanie i lojalni wobec Kremla separatyści tworzą ugrupowania zbrojne, które prowokują incydenty na granicach Gruzji. Chodzi o niszczenie dróg, wysadzanie torów kolejowych, zastraszanie miejscowej ludności i ostrzał gruzińskich posterunków.

Gruzińscy eksperci twierdzą, że bez zdecydowanych reakcji międzynarodowej społeczności nie będzie spokoju na Kaukazie. W tym rejonie świata ścierają się interesy grup separatystycznych, religijnych bojówek oraz różnego rodzaju klanów. Eksperci dziwią się, że Moskwa zamiast dążyć do ustabilizowania się sytuacji prowokuje kolejne zadrażnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.