Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Parlament ostrzega przed możliwością rosyjskiej agresji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 20:55

Gruzińscy parlamentarzyści ostrzegają przed możliwością powtórzenia się rosyjskiej agresji na ich kraj.

Takie wnioski część gruzińskich posłów wyciągnęła z niedawnego oświadczenia rosyjskich urzędników, którzy oskarżyli Tbilisi o tworzenie specjalnych grup dywersyjnych, które miałby destabilizować sytuacje w Abchazji i Osetii Południowej.

Grupa posłów gruzińskiej opozycji przypomina, że podobne oskarżenia ze strony Moskwy padały kilka lat temu i w konsekwencji doprowadziły do znacznego wzrostu napięcia na Kaukazie. Ich zdaniem to Rosjanie i lojalni wobec Kremla separatyści tworzą ugrupowania zbrojne, które prowokują incydenty na granicach Gruzji. Chodzi o niszczenie dróg, wysadzanie torów kolejowych, zastraszanie miejscowej ludności i ostrzał gruzińskich posterunków.

Gruzińscy eksperci twierdzą, że bez zdecydowanych reakcji międzynarodowej społeczności nie będzie spokoju na Kaukazie. W tym rejonie świata ścierają się interesy grup separatystycznych, religijnych bojówek oraz różnego rodzaju klanów. Eksperci dziwią się, że Moskwa zamiast dążyć do ustabilizowania się sytuacji prowokuje kolejne zadrażnienia.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.