Facebook Google+ Twitter

"Gruzja planowała odzyskanie Abchazji siłą"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 21:07

Gruzja planowała odzyskanie Abchazji siłą - stwierdził na posiedzeniu nadzwyczajnej komisji gruzińskiego parlamentu były ambasador tego kraju w Moskwie.

Erosi Kicmariszwili przez trzy godziny był przesłuchiwany przez posłów z komisji badającej przebieg sierpniowej wojny z Rosją. Były gruziński dyplomata zeznał, że władze w Tbilisi informowały, że mają przyzwolenie Waszyngtonu na taką operację.

Kicmariszwili ujawnił, że ambasador USA w Rosji, podczas jednego z oficjalnych spotkań, kategorycznie zaprzeczał takim doniesieniom. Erosi Kicmariszwili zeznał również przed komisją parlamentarną, że w jego obecności prezydent Micheil Saakaszwili miał w lutym powiedzieć premierowi Władimirowi Putinowi -„w sierpniu przeniosę stolicę Gruzji do Suchumi".

Były ambasador Gruzji w Rosji stwierdził, że wszystkie plany pokojowego zakończenia konfliktu o Abchazję i Osetię Południową były torpedowane przez władze w Tbilisi. „Zrobiliśmy dokładnie to, co chcieli Rosjanie, pierwsi zaczęliśmy działania wojenne"- stwierdził Kicmariszwili. Posłowie postanowili, po zeznaniach byłego ambasadora, przesłuchać wiceministra spraw zagranicznych Gige Bokerie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.