Gruzja - Polska 0:4. Polacy rozbili rywali i są liderem grupy D

Reprezentacja Polski rozbiła Gruzję 4:0 na stadionie im. Borisa Paichadze i pozostała liderem grupy D. Piękny jesienny sen Biało-Czerwonych trwa dalej!

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiDrużyna Adama Nawałki po trzech spotkaniach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy, zgromadziła siedem punktów i jest lideremCzy Polska pokona Gruzję na trudnym terenie? / Fot. Fot. by Roger Gor/CC BY 3.0/Via Wikipedia Commons grupy D. Po historycznym zwycięstwie nad Niemcami oraz wywalczonym remisie ze Szkotami, apetyty kibiców zostały rozbudzone. Mecz z Gruzją będzie ostatnim punktowanym meczem w tym roku.

Polakom nigdy nie udało się wygrać na gruzińskiej ziemi. Podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w 1998 roku, nasza reprezentacja została rozbita 3:0. Obecnie taki wynik byłby sensacją, jednak w piłce wszystko jest możliwe.

Gruzini mają jednak swoje problemy. Temur Kecbaja, trener reprezentacji naszych rywali zapowiedział, że niezależnie od wyniku meczu z Polakami, poda się do dymisji. Powodem tej decyzji ma być konflikt pomiędzy selekcjonerem, a niektórymi przedstawicielami mediów gruzińskich. Część dziennikarzy na znak protestu opuściło konferencję prasową.

Początek meczu godzinie 18:00. Relacja "NA ŻYWO" na łamach Wiadomości24.pl.

16:53 Znamy składy Polski na mecz z Gruzją: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk - Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński - Kamil Grosicki, Sebastian Mila, Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski
17:01 Polacy są już na stadionie Borysa Paiczadze w Tbilisi.
17:22 Trwa rozgrzewka obu drużyn na płycie boiska.
17:29 Kibice powoli schodzą się na stadion w Tbilisi. Nie należy spodziewać się kompletu publiczności.
17:41 Na stadionie spodziewanych jest ok. 23 tysięcy kibiców.
17:58 Piłkarze obu zespołów pojawili się na boisku.
18:00 Hymn reprezentacji Polski oraz Gruzji na stadionie w Tbilisi.
18:00 Race świetlne na stadionie.
18:01 Do Gruzji wybrało się grupa kilkuset kibiców z Polski.

I Połowa

1' Rozpoczynamy kolejny mecz eliminacyjny. Zwycięstwo przybliży nas do wyjazdu do Francji.
3' Zagranie ręką Grosickiego w środku boiska.
4' Polacy prowadzą atak pozycyjny. Cała 11 Gruzji na własnej połowie.
6' Pierwszy strzał w tym meczu. Z woleja uderzał napastnik Gruzji, Kankawa.
7' Rzut wolny dla Gruzinów. Do bramki Szczęsnego ok. 45 metrów.
8' Radzimy sobie z dośrodkowaniem, od bramki rozpoczyna Szczęsny.
9' Milik uderza z dystansu wprost bramkarza gospodarzy. Mamy pierwszy strzał Biało-Czerwonych.
10' Milik dośrodkowuje z lewej strony boiska. Gruziński bramkarz nie miał problemu z wyłapaniem tego uderzenia.
11' Ależ zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu Grosickiego z rzutu wolnego. Piłka odbijała się od zawodników jak pindball'u. Sędzia zobaczył jednak rękę Glika.
14' Grosicki ruszył w samotny rajd po boisku. Niestety, jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia.
16' Dużo gry w środku pola. Żadna drużyna nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola.
17' Ależ bramka Gruzji została obita! Najpierw Milik huknął jak z armaty w poprzeczkę, kilka sekund później w słupek uderzył Grosicki.
18' Mila posyła piłkę w trybuny po strzale z dystansu...
20' Kolejny stały fragment gry dla Gruzji.
21' Wybijamy piłkę na aut.
22' Kankawa uderza z okolicy pola karnego na bramkę Szczęsnego, na nasze szczęście piłka została posłana obok bramki.
25' Grosicki znakomicie przyjął piłką, uderzył piłkę z woleja, bramkarz z trudem wybił futbolówkę.
27' Zrywa się doping gruzińskich kibiców. Drużyna gospodarzy w natarciu.
30' Pół godziny gry za nami. Czekamy na bramkę dla Polski!
31' Lewandowski podaję piłkę do Piszczka, ten przekłada futbolówkę z prawej na lewą nogę i przenosi ją tuż na poprzeczką gospodarzy. Dobra akcja Polaków.
33' Biało-Czerwoni spokojnie rozgrywają piłkę w środku boiska, przygotowując atak pozycyjny.
35' Kankawa faulowany pod naszym polem karnym przez Mile.
36' Wojciech Szczęsny oślepiany przez kibiców laserem.
36' Ależ strzał z rzutu wolnego, piłka mija o centymetry słupek Szczęsnego.
38' Pierwszy rzut rożny dla Polaków.
39' Gruzini wybijają piłkę z własnego pola karnego.
40' Faul Glika. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.
40' Zamieszanie w naszym polu karnym, Kobachidze przestrzela z kilku metrów. Wielkie szczęście Polaków.
42' Gruzini coraz odważniej zaczynają grać w Tbilisi.
43' Grosicki z 10 metrów próbował technicznym strzałem zmieścić piłkę w siatce, niestety odrobinie niecelnie.
45' Koniec pierwszej połowy. Wracamy za 15 minut.

II Połowa

45' Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
47' Grosicki fauluję rywala.
48' Duży gry w środku pola, zarówno Polaków, jak i Gruzinów.
49' Rzut rożna dla Gruzinów. Wypijamy piłkę z wlasnego pola karnego.
50' Mączyński dośrodkowuje piłkę do Lewandowskiego, ten przyjmuję ją klatką i uderza efektownym wolejem, niestety w sam środek bramki.
51' GOOOOOOOOL! Polacy dośrodkowują z rzutu wolnego w pole karne, tam Krychowiak głową zgrywał piłkę do Glika, a ten wpakował również "główką" do bramki. Mamy prowadzenie w meczu.
52' Żółta kartka dla Kankawy za uderzenie Polaka.
54' Łobzanidze uderza z "łokcia" w twarz Lewandowskiego, sędzia sięga po żółty kartonik.
57' Lewandowski uderza z dystansu na bramkę gospodarzy, niestety bardzo niecelnie.
59' Zmiana w drużynie gruzińskiej, za Ananidzie wchodzi Okriaszwili.
60' Godziny gry za nami, czy Polacy pokuszą się o jeszcze jedną bramkę.
61' Rzut rożny dla Polski.
61' Kopia sytuacji sprzed kilku minut Lewandowskiego, efektownym strzałem z woleja Robert nie trafił z kilku metrów do bramki rywali. Stu procentowa sytuacja zmarnowana.
62' Będzie zmiana, trener Nawałka woła Jodłowca z rozgrzewki.
65' Kankawa uderzył z dystansu na bramkę Szczęsnego, piłka o centymetry minęła prawy słupek.
66' Zmiana w polskiej reprezentacji, za Mączyńskiego wchodzi Jodłowiec.
67' Zmiana w zespole Gruzji, schodzi Mczedlidze, wchodzi Czanturia.
68' Grosicki schodzi z urazem. Za niego wchodzi Rybus.
69' Faul na Mili. Dobra okazja do dośrodkowanie w pole karne rywali.
70' GOOOOOL! Zdobywamy bramkę po stałym fragmencie. W pole karne z rzutu wolego dośrodkował Rybus, piłkę przedłużył Grosicki, a tam dopadł do niej Krychowiak i z odległości kilku metrów wpakował ją do bramki rywali.
73' GOOOOL! Ależ piękna bramka Mili! Piłkę wystawił zawodnikowi Śląska Wrocław Arkadiusz Milik, a ten pięknym strzałem w dłuższy róg umieścił ją w siatce rywali.
76' Lewandowski wykładał piłkę do nabiegającego Rybusa, niestety gruziński obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę.
79' Stadion w Tbilisi milczy. Jedynie słychać grupę polskich kibiców.
81' Gruzińscy kibice powoli opuszczają stadion.
82' Jędrzejczyk zgrywał piłkę w pole karne, rywale jednak wybili ją daleko poza swoje pole karne.
83' Poprzeczka po przypadkowej sytuacji Biało-Czerwonych. Mamy rzut rożny.
85' Gruzini oddają strzały rozpaczy, piłka leci wysoko w trybuny.
86' Schodzi Mila, w jego miejsce pojawia się Linetty.
87' Opuszcza boisku Kobakchidze, wchodzi Dzalamidze.
89' Czanturia poślizgnął się w naszym polu karnym, nie ma mowy o rzucie karnym.
90' Minął regulaminowy czas gry, sędzia dolicza cztery minuty.
91' Linetty otrzymuję żółtą kartkę.
92' GOOOOL! Indywidualna akcja Roberta Lewandowskiego, przebiegł pół boiska, zszedł do środka i uderzył na bramkę. Piłka jednak została zablokowana, ale szczęśliwie wpadła wprost pod nogi Milika, a ten bez problemu umieścił ją w pustej bramce rywali. NOKAUT!
94' Koniec meczu.

Komentarz po meczu: Cieszą kolejne punkty Biało-Czerwonych w eliminacjach do Mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, Gruzini kilkakrotnie potrafili zagrozić bramce Szczęsnego i stworzyć groźne sytuację. W przerwie Adam Nawałka musiał poważnie porozmawiać z zawodnikami, ponieważ gra Biało-Czerwonych była już znacznie lepsza. Zwycięstwo nad Gruzją doda jeszcze większej pewności siebie podczas wiosennych meczy o punkty. Jesteśmy liderami grupy D i taka sytuacja utrzyma się przynajmniej do wiosny.

Już dzisiaj zapraszamy na relację "NA ŻYWO" z wtorkowego meczu Polska - Szwajcaria prosto ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.