Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Proces przeciw prezydentowi Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-14 17:46

Dwóch gruzińskich prawników złożyło wniosek do prokuratora generalnego w Tbilisi o wszczęcie postępowania karnego przeciwko prezydentowi Rosji Dimitrijowi Miedwiediewowi.

Lewan Gegeszydze i Merab Czikowani chcą aby gruziński wymiar sprawiedliwości wyjaśnił, z jakiego powodu prezydent Rosji znalazł się na okupowanych terenach Osetii Południowej.

Zdaniem obu prawników, osoby, które bezprawnie naruszają granicę państwa powinny zostać ukarane zgodnie z gruzińskim prawem. Wczoraj Dimitrij Miedwiediew odwiedził Cchinwali - stolicę separatystycznej republiki - i spotkał się z samozwańczym prezydentem Eduardem Kokojty.

Gruzińskie media nazwały tę wizytę rosyjską prowokacja. Gruzja uznaje Osetię Południową i Abchazję za swoje integralne terytorium, obecnie okupowane przez rosyjskie wojska i separatystów. Osoby, które w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy, od czasu ubiegłorocznej wojny gruzińsko - rosyjskiej, wjechały do Abchazji lub Osetii Południowej posługując się rosyjską wizą, a próbują teraz wjechać do Gruzji, muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi. Odnotowano już przypadki zatrzymania takich osób na lotnisku w Tbilisi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.