Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Rosyjskie ćwiczenia znów mogą skończyc się wojna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-28 11:01

Gruzińscy eksperci uważają, że rozpoczynające się jutro rosyjskie ćwiczenia wojskowe na Południowym Kaukazie mogą być początkiem nowej wojny z Gruzją.

Publicysta Nonna Suwariani twierdzi, że - likwidacja misji OBWE w Gruzji oraz wycofanie się obserwatorów ONZ „rozwiązuje Rosjanom ręce". Zdaniem wielu ekspertów - scenariusz nowej wojny może przypominać ten z ubiegłego roku. W 2008 roku wojna gruzińsko - rosyjska w Południowej Osetii zaczęła się w kilka dni po zakończeniu manewrów rosyjskiej armii na Kaukazie.

Ćwiczenia rozpoczynają się już jutro i potrwają do 6 lipca. Rok temu w czasie manewrów skoncentrowano na granicach z Gruzją około 8 tysięcy żołnierzy. W tym roku już stacjonuje tam 8-em i pół tysiąca. O możliwości wznowienia działań zbrojnych na granicy gruzińsko - osetyjskiej informują również urzędnicy MSZ i MSW. Według gruzińskich ekspertów w rosyjskich bazach w: Abchazji i Osetii Południowej pojawiły się nowe czołgi, samobieżne haubice i samoloty bojowe.

Według eksperta Temura Czaczanidze - Rosjanie wciąż mają za mało wojska w tym rejonie aby zaczynać wojnę. To jedna z niewielu opinii, która wyklucza konflikt zbrojny na Kaukazie. Według innych ekspertów - wszystko będzie zależało od zaplanowanych na 6 lipca w Moskwie rozmów Dymitrija Miedwiediewa z Barackiem Obamą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.