Facebook Google+ Twitter

Gruzja: Strzelanina w pobliżu Lecha Kczyńskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 16:28

W Gruzji, w pobliżu kolumny samochodów z prezydentem Lechem Kaczyńskim i polskimi dziennikarzami doszło do strzelaniny. Nikomu nic się nie stało. Kolumna prezydencka wraca w kierunku Tbilisi. Nie wiadomo kto ani dlaczego strzelał. Kolumna była chroniona przez komandosów.

W chwili gdy doszło do strzelaniny prezydent i polscy dziennikarze jechali w pobliże granicy z Osetią Południową. Przedstawiciele polskiej ambasady w Tbilisi twierdzą, że strony gruzińska i polska nie uzgadniały wcześniej tego wyjazdu.

Prezydent Lech Kaczyński poleciał do Gruzji, aby wziąć udział w obchodach piątej rocznicy "Rewolucji Róż". W listopadzie 2003 roku Gruzini obalili rząd Eduarda Szewardnadze i odsunęli od władzy polityków związanych z dawnym Związkiem Radzieckim. Na czele pokojowych demonstracji stanął wówczas Micheil Saakaszwili.

Prezydent Lech Kaczyński stał na czele misji przywódców pięciu państw do Tbilisi w czasie sierpniowej wojny z Rosją. Polski prezydent ma się spotkać w Tbilisi z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie przypisuj zbyt pochopnie winy Rosjanom. Poczekaj na więcej udokumentowanych szczegółów całego "incydentu". Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasi kochani sąsiedzi nas kochają. Moskal pozostanie Moskalem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.