Facebook Google+ Twitter

Gruzja w Brukseli zbiera pieniądze na odbudowę kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-22 13:17

W Brukseli odbywa się dziś międzynarodowa konferencja darczyńców dla Gruzji. Władze w Tbilisi liczą, że uda się zebrać miliard euro na odbudowę kraju, zniszczonego podczas sierpniowej wojny z Rosją.

Pół miliarda euro zostało już zadeklarowane - tyle do 2010 roku zamierza przekazać Komisja Europejska. Pieniądze mają być przeznaczone na obudowę infrastruktury, pomoc dla uchodźców i stabilizację gospodarczą. Oprócz tego na dzisiejszej konferencji poszczególne kraje mają zaproponować dodatkowe wsparcie ze swych budżetów narodowych. Polska zamierza przekazać Gruzji prawie 6 milionów euro - poinformował podsekretarz stanu resort spraw zagranicznych Andrzej Kremer.

Prezydent tego kraju Michaił Saakaszwili mówił podczas niedawnej wizyty w Brukseli, że liczy na unijne wsparcie w wysokości miliarda euro. To i tak zaspokoi tylko część potrzeb. Bank Światowy we współpracy z Komisją Europejską wyliczył, że w ciągu kolejnych trzech lat Gruzja powinna otrzymać prawie 2,5 miliarda euro na wydatki społeczne i rozwój infrastruktury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.