Facebook Google+ Twitter

Gruzja: W budynku telewizji wybuchł granat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-25 13:24

Nad ranem nieznani sprawcy zdetonowali granat ręczny w wejściu do budynku gruzińskiej telewizji "Maestro". Nikt nie został ranny. Stacja telewizyjna "Maestro" uznawana jest za niezależną i jako jedna z niewielu relacjonuje wystąpienia liderów opozycji.

Według gruzińskiego MSW do zdarzenia doszło około 4.00 nad ranem. Wybuch zniszczył drzwi wejściowe do budynku stacji, wyleciały szyby z okien, ale nikt z pracowników nie zginął, ani nie został ranny.

Liderzy opozycji, którzy pojawili się w budynku telewizji "Maestro", krytykują policję za opieszałość w prowadzeniu śledztwa. Ich zdaniem zdetonowanie materiałów wybuchowych pod drzwiami telewizji nie jest tylko sprawą kryminalną, ale ma również "inne podłoże". Właściciel stacji Mamuka Glonti twierdzi, że ktoś próbował zastraszyć dziennikarzy pokazujących niewygodne dla władzy materiały.

W Gruzji od miesiąca trwają protesty opozycji. Zdaniem niezależnych obserwatorów, tylko nieliczne media przekazują informacje dotyczące stanowiska opozycjonistów. Wśród nich jest stacja telewizyjna "Maestro".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.