Facebook Google+ Twitter

Gry komputerowe - pasja i sport

Rozgrywki komputerowe są coraz bliżej uznania za pełnoprawny sport. Ich prężny rozwój sprawił, że nie są kojarzone już wyłącznie z przemocą i zabijaniem czasu. E-gaming ma swoje ścisłe reguły i coraz więcej zwolenników, a niebawem może stać się dyscypliną olimpijską.

Stanowiska przygotowane do turnieju. / Fot. echoes_1988W ten weekend w warszawskim centrum wystawienniczo-konferencyjnym Blue Expo odbędzie się finał Ligi Heyah Logitech Cybersport "Ostateczna rozgrywka" powered by Komputronik. Jest to największa w Polsce impreza, której uczestnicy walczą o tytuł mistrza Oficjalnych Ligowych Mistrzostw Polski HLC oraz nagrody o łącznej wartości 205 tys. złotych. Spośród ponad 2000 kandydatów do wielkiego finału zakwalifikowało się 200 osób.

Sport elektroniczny cieszy się coraz większą popularnością. Na całym świecie powstają ligi lub klany zwolenników
tej samej gry. Wszyscy członkowie to profesjonaliści. Są wysportowani, inteligentni, poświęcający kilka godzin dziennie na treningi. Niektóre drużyny posiadają nawet specjalnie wyszkolonych trenerów, czuwających nad rozwojem graczy.

Kariera gier komputerowych rozpoczęła się w 1997 roku wraz z wprowadzeniem na rynek gry "Quake". Później był "Unreal Tournament", pierwsze turnieje i międzynarodowa organizacja "Cyberathlete Professional League". Zawody komputerowe to bardzo dochodowa pasja. W najbardziej prestiżowych konkursach pule nagród sięgają do pół miliona dolarów. Do takich należy m.in. World Cyber Games, wywodzący się z Korei Południowej, gdzie gry komputerowe cieszą się większą popularnością niż piłka nożna.

Stanowiska do gry w Blue Expo / Fot. echoes_1988Zwolennicy e-gamingu zwracają jednak przede wszystkim uwagę na edukacyjne funkcje tego hobby. Ich zdaniem
odpowiednie gry komputerowe kształtują refleks, uczą logicznego myślenia, przybliżają realia ekonomiczne i historyczne. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie rozgrywki komputerowe zadebiutują jako dyscyplina pokazowa. Dlatego cybergracze mają nadzieję, że w przyszłości zawody komputerowe staną się pełnoprawnym sportem i dyscypliną olimpijską.

Zobacz także
Więcej informacji na temat turnieju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak dla mnie pomysł, ażeby uznać gry komputerowe za sport jest chory, ale za sam tekst daję zasłużonego plusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2007 17:10

+. Też jestem zdania, że przy odpowiednim doborze i zdroworozsądkowym dawkowaniu, granie może dostarczyć człowiekowi wielu korzyści natury edukacyjnej. A poza tym, to świetna rozrywka. Nie mogę się już doczekać, żeby odpalić Wiedźmina :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.