Facebook Google+ Twitter

Gry komputerowe to sport

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-24 15:53

Gry komputerowe to sport! Niemożliwe? A jednak. Na portalu Benchmark.pl opublikowany został artykuł "Gaming to sport - mamy na to mocne argumenty", który ma na celu udowodnić, że gracz komputerowy to pełnoprawny sportowiec.

Gry to sport / Fot. Benchmark.plWe wstępie czytamy - "Granie na komputerze wymaga więcej wysiłku niż przenoszenie figur po szachownicy. Ba, gry są na pewno nie mniej wysiłkowe niż dart, bilard czy rozgrywki karciane, na przykład brydż". A to dopiero jeden z argumentów. W publikacji jest ich wiele.

Gry komputerowe są oficjalną dyscypliną sportu w Danii - tam zwie się je e-sportem. W Rosji Minister Sportu Federacji Rosyjskiej zarejestrował gaming jako cybersport. Mało tego, podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie gry miały status olimpijskiej dyscypliny pokazowej. Zatem już niebawem gry komputerowe mogą stać się pełnoprawną dyscypliną sportu na całym świecie. Zapraszamy do lektury.

Autor: Piotr Cyrek
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie espmania.pl
Odnośnik do artykułu: Gry to sport

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ale tu chodzi raczej o to o czym Mart pisał...o Natalu, bieganie po pokoju, kopanie w wirtualną piłkę, którą widzisz tylko na TV...jak będe chciał się zmęczyć to pójdę pokopać na boisko z kumplami niż robic z siebie idiotę w pokoju.

Przed meczami Memoriału Wagnera były stanowiska Wii, gracze grali w jakiś boks, polegało to tylko na bezsensownym wykonywaniu ruchów podobnych do ciosów. A kto miał wygrac? Kto wiecej "ciosów" wykonał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze, to już bardziej mistrzostwa w uprawiania ziemi, dla rolników, są bardziej sportowe od gier.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro szachy są sportem, to dlaczego gry tv nie mogą być za takowy uważane? Ja osobiście lubię popykać w piłkę nożną czy kosza na konsoli, choć oczywiście porównania z "prawdziwą" grą nie ma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj... jak chce się poruszać ide na boisko. Nie wyobrazam sobie gry w siatkę przed TV, wole na boisku... nie popadajmy w absurd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się w pełni. Wystarczy tylko podać przykład konsoli Wii i jej kontroler, na który zresztą można bardzo łatwo nałożyć pistolet Nerf (w Smyku kupiłem takowy, bodaj za 70 złotych). A co przyniesie przyszłość? Projekt Natal chyba już wyznaczył kierunek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.