Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5014 miejsce

Gry logiczne nie tylko dla zabicia czasu

Gry komputerowe coraz częściej stają się dla użytkowników nie tylko polem do popisu w celu sprawdzenia swoich umiejętności. To doskonały sposób na rozładowanie energii, odreagowanie stresu i co ważniejsze, nauczenie radzenia sobie z problem

 / Fot. zbigniew Gry logiczne, które zajmują czołowe miejsca na listach najczęściej lubianych gier komputerowych, wybierane są zarówno przez młodszych, jak i starszych użytkowników. Najpopularniejsze z nich są adaptacjami popularnych gier planszowych bądź dobrze znanymi wszystkim gier elektronicznych, takie jak Tetris.

Badanie przeprowadzone przez szwedzkich naukowców (Torkel Klingberg, Monica Melby-Lervåg) potwierdzają, iż gry logiczne mają duży wpływ na intelekt. Umiejętnościami, jakie wymagają od graczy, to przede wszystkim logiczne myślenie, kojarzenie faktów i analizowanie. Logiczne gry komputerowe oraz te na konsole mogą łączyć w sobie rozmaite rodzaje: połączenie gier przygodowych, strategicznych z logiczną. Decydujący się na taki rodzaj rozrywki użytkownicy, mogą nie tylko sprawdzić się na przysłowiowym polu walki, ale również wyćwiczyć inteligencję, umiejętności rozpoznawania schematów, opracowywanie strategii i spostrzegawczość. Za tego typu produkcjami stoi wiele zalet i korzyści, o których warto wiedzieć. Poza olbrzymim wpływem na rozwój intelektu, gry logiczne rozwijają również myślenie abstrakcyjne, poprawiają koncentrację, rozwijają kreatywność i pamięć. Co więcej, kształcą w graczach zdolności matematyczne i umiejętności przestrzennego myślenia.

Zabawa i nauka poprzez gry logiczne pozwala również doskonale radzić sobie ze stresem i porażkami w życiu codziennym. Determinacja w dążeniu do celu, przekłada się na zwiększenie cierpliwości gracza, panowania nad sobą i dyscyplinę. Istotną zaletą gier logicznych jest fakt, iż utrwalają nawyki poprzez powtarzalność. Osoby aktywnie grające ten gatunek gier, chcące zaspokoić pragnienia wygranej, nieustannie poszukują wskazówek oraz informacji. Dzisiejsze gry logiczne dostępne są w bardzo dobrej grafice, która dodatkowo rozwija wyobraźnię. Wzbogacone niekiedy o nastrojową muzykę, są idealnym rozwiązaniem relaksacyjnym po długim dniu w pracy. Najpopularniejsze produkcje to Mahjong, gry karciane, gry w kulki i szachy. Obecnie w Oslo prowadzone są dalsze badania, mające na celu wpływ gier logicznych na rozwój psychiki dzieci z ADHD.

Zatem warto zadać sobie proste pytanie: "czy gry zawsze są stratą czasu?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.