Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29421 miejsce

Gry na Facebooku: Zasadź marchewkę ze znajomymi

Odwiedziłem farmę sąsiadki, wygoniłem z jej pola stadko szopów, posypałem nawozem kilka grządek i nakarmiłem kury. Chociaż dostałem w ramach podziękowania koc, stwierdziłem, że ani w tej grze, ani w innych nie będzie mi dane dojść do poziomu, na którym są moi wirtualni znajomi, poświęcający sporo czasu na "social games".

 / Fot. Screen ze strony Facebook.comSocial games, czyli dostępne (między innymi) na Facebooku gry społecznościowe, w dużej mierze przyczyniają się do rosnącej popularności tego serwisu. Ich idea opiera się głównie na wciągnięciu w rozgrywkę jak największej liczby realnych graczy, podczas gdy wszelkie formy elektronicznej interakcji między nimi wpływają na postępy w grze. Obecność innych pozwala także na pochwalenie się swoimi wynikami, poziomem umiejętności czy wizualną aranżacją udostępnionej przez grę przestrzeni …

Swoją przygodę na Facebooku z grami społecznościowymi zacząłem od utworzenia osobnego konta, które miało służyć tylko dla tego celu. Nie zdając sobie jeszcze sprawy z faktu, że chęć osiągnięcia jakiegokolwiek przyzwoitego wyniku przy braku znajomych może uderzyć po -jak najbardziej realnej - kieszeni, przystąpiłem do zabawy. Wybór konkretnych gier był subiektywny, chociaż w dużej mierze kierowałem się rankingami popularności. Odrzuciłem przy tym chociażby bardzo lubiane MindJolt Games, którego element „społecznościowy”, jak zauważyłem, pozwala jedynie na porównywaniu osiąganych wyników. Bliżej przyjrzałem się za to Mafia Wars, YoVille i, bijącemu wszystkich na głowę innych swoją popularnością, FarmVille.

FarmVille / Fot. Screen ze strony Facebook.comGry te polegają w dużej mierze na tym samym, mianowicie na... klikaniu w odpowiednim momencie myszką, w narzuconych przez twórców odstępach czasu. To uproszczenie może się nie spodobać fanom tych gier (a są ich miliony) więc, bez zbędnych złośliwości, postaram się po kolei przedstawić ich idee.

Na pierwszy ogień poszedł FarmVille. Jest to gra, o czym pewnie niejeden się już przekonał, polegająca na sianiu i zbieraniu, a także na hodowaniu zwierząt (co, poza kwestią wizualną, różni się tylko tym, że zwierzęta „sadzi się” tylko raz) oraz rozbudowie i upiększaniu własnej farmy. Mafia Wars, kolejna z gier społecznych, jest podobna do niegdyś popularnej theCrims.com, gdzie gracz początkowo wciela się w rolę przeciętnego rzezimieszka, aby po jakimś czasie zostać cieszącym się złą sławą gangsterem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ksawery Dochnal
  • Ksawery Dochnal
  • 03.12.2010 12:33

Nie wszystkie gry na Facebooku są tak banalne. Są dobre strategie, mmofsy, mmorpgi i inne tytuły. http://mmogamer.pl/index.php/category/gry-na-facebooku-2/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym sobie pograła, bo uwielbiam takie gry, ale niestety nie znam angielskiego i nic z tego. Ale może znacie jakieś ciekawe gry on line w języku polskim? Jakby co, to proszę w meilu wiadomosci mi podać. Denerwują mnie te prowizoryczne dziecinne gierki, chciałabym coś innego, no i się ucieszyła, że na facebooku są takie fajne gry, no ale niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam konto na Facebooku, ale unikam gier jak diabeł święconej wody. Po prostu nie daję się w to wciągać, bo szkoda mi czasu na podlewanie, dajmy na to, rzeżuchy. A swoją drogą dziękuję Ci Łukaszu, że temat gier tak zgrabnie przedstawiłeś. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.