Grynwald Disc Golf Open 2016 II Turniej Polskiej Ligi Disc Golfa

Marcin Jedynak
Uczestnicy Grynwald Open 2016, Polska Liga Disc Golfa
Uczestnicy Grynwald Open 2016, Polska Liga Disc Golfa Marcin Jedynak
W dniach 23-24 kwietnia b.r., na skraju Parku Krajobrazowego Cisowsko - Orłowińskiego w Rembowie (gmina Raków, woj. świętokrzyskie), odbył się turniej Polskiej Ligi Disc Golfa prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Disc Golfa.

W dniach 23-24 kwietnia b.r., na skraju Parku Krajobrazowego Cisowsko - Orłowińskiego w Rembowie (gmina Raków, woj. świętokrzyskie), odbył się turniej Polskiej Ligi Disc Golfa prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Disc Golfa. Uczestników Turnieju gościła tamtejsza Agroturystyka Grynwald, która w ostatnim czasie stworzyła na swoim terenie 9-cio dołkową trasę do Disc Golfa. Z okazji wydarzenia Grynwald Open 2016 w ramach II rozgrywki Polskiej Ligi Disc Golfa, została utworzona również dodatkowa specjalna trasa z kolejnymi 9-cioma dołkami na terenach lasów przylegających bezpośrednio do Cisowsko - Orłowińskiego Parku Krajobrazowego. W sumie więc dla 23 uczestników turnieju Polskiej Ligi Disc Golfa zostało udostępnione 18-sto dołkowe zaplecze. W czasie niezwykle ekscytującego sportowo weekendu zostały rozegrane 3 rundy po 18 dołków. Kluczowym momentem wydarzenia był sobotni „Konkurs Drive’ów” sponsorowany przez krakowską firmę PolDyskGolf Sp z o.o. zajmującą się produkcją i dystrybucją profesjonalnego sprzętu do gry w Disc Golf. Podczas konkursu został ustanowiony rekord w rzutach długiego zasięgu: Michał Jarosz z rezultatem 110,2 metrów zdobył I miejsce. Drugie miejsce zajął Paweł Kowalczyk z Warszawy rzucając 95 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się Filip Tomeczek z Katowic wynikiem 92 metry. W ramach rozgrywek Polskiej Ligi Disc Golfa w klasyfikacji Open, pierwsze miejsce zajął Paweł Kowalczyk który pokonał 3 rundy 18-sto dołkowe w 174 rzutach. Na drugim miejscu stanął Filip Tomeczek z 175 rzutami. Trzecie miejsce zdobył Łukasz Badach który uzyskał wynik 176 rzutów. Rywalizacja była zaciekła, co widać obserwując różnicę wyników między pierwszym, drugim, a trzecim miejscem, gdzie nawet jeden rzut decydował o zwycięstwie w turnieju. W kategorii Women pierwsze miejsce zajęła Martyna Rekucka, drugie miejsce Paulina Góra, oraz trzecie Agnieszka Poznańska. Również w kategorii kobiet zwycięstwo zostało uwarunkowane jednym rzutem, który zdecydował o pierwszym lub drugim miejscu. W ramach nagród w kategorii Open i Women został rozdany profesjonalny sprzęt do gry w Disc Golfa. Fundatorem nagród, oprócz firmy Poldyskgolf Sp z o.o., była również firma Perspekto z Katowic zajmująca się organizacją eventów. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskiej Ligi Disc Golf obie firmy wspierają od lat rozwój Disc Golfa w Polsce. Nagrody zostały wręczone przez władze stowarzyszenia: Piotra Juzwe, Karola Jedynaka i Marka Lesza. Uczestnicy chwali sobie doskonałą organizację Turnieju, oraz niezwykłą rodzinną atmosferę jaka panowała w Agroturystyce Grynwald podczas rozgrywek.