Facebook Google+ Twitter

Grypa AH1N1 jest w Polsce!

Ze wstępnych ustaleń wynika, że u pierwszego pacjenta w Polsce wykryte zostały objawy "świńskiej grypy". Wirus został znaleziony u 58-letniej kobiety, która trafiła wczoraj do szpitala w Mielcu.

Tablica informacyjna mieleckiego szpitala, gdzie przebywa kobieta. / Fot. Agata Dziekan-Łanucha/ echodnia.euChorą jest 58 - letnia mieszkanka Mielca. Przebywa od wczoraj w tutejszym szpitalu, na oddziale zakaźnym. Zakażona wirusem AH1N1 kobieta wróciła do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Wczoraj zgłosiła się do szpitala w Mielcu z obawami grypopodobnymi. Według informacji TVP Info, stan zdrowia kobiety nie jest ciężki. Z informacji jakie udało mi się uzyskać, a zostały już potwierdzone, wynika, że w samolocie znajdowało się 170 pasażerów i 9 członków załogi. Wszyscy, w tym rodzina kobiety, zostaną teraz przebadani.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czy mamy się bać

Wszystkie osoby zostały już zidentyfikowane, pracownicy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa starają się dotrzeć do nich. Obserwacja ma trwać 7 dni. Zakażona kobieta 2 maja przyleciała z Nowego Jorku do Warszawy. W trakcie lotu czuła się dobrze. Po trzech dniach przebywania w domu, z objawami grypy trafiła jednak do lekarza i szpitala. Obecnie jej stan jest stabilny. Jej zdrowiu ani życiu nic nie zagraża. Najprawdopodobniej ma już włączone do leczenia leki antywirusowe. Męża i dwójkę dzieci chorej doprowadzono na oddział zakaźny mieleckiego szpitala. Tam zostaną zbadani i jeśli zajdzie taka potrzeba, leczeni.

Jeśli świńska grypa zaatakuje na Podkarpaciu większą liczbę osób, zarażeni będą ponoć trafiali do odizolowanego miejsca i będzie to uzdrowisko w Rymanowie, w którym może być leczonych 200 osób - miał zapewnić wojewoda podkarpacki, Mirosław Karapyta.

Wszystkie informacje na temat świńskiej grypy, które są na bieżąco uaktualniane można znaleźć na stronie internetowej głównego inspektora sanitarnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.