Facebook Google+ Twitter

Grypa uderza w firmy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 08:01

Na walkę z grypą wydaliśmy już około 130 milionów złotych - pisze "Rzeczpospolita". Według szacunków gazety, firmy i pacjenci z powodu epidemii wydadzą do końca roku ponad 220 milionów złotych.

W listopadzie zachorowało 260 tysięcy osób. Epidemiolodzy spekulują, że jeżeli nie zaczną się mrozy, na grypę może zachorować jeszcze więcej osób.

Na podstawowe leki 260 tysięcy chorych w listopadzie wydało około 13 milionów złotych. Płacą oni z własnej kieszeni, ponieważ większość lekarstw nie jest refundowana przez NFZ. Wydatki mogą być jednak wyższe, bo tylko co piąta osoba z grypą zgłasza się do lekarza. Pozostali leczą się domowymi sposobami lub zamawiają prywatne wizyty.

Grypa to dodatkowy koszt dla firmy i dla ZUS. Przeciętnie chory zostaje w domu przez tydzień, a co dziesiąty dwa razy dłużej. Każdy pracujący dostaje za czas choroby wynagrodzenie od pracodawcy albo zasiłek chorobowy z ZUS. Z danych gazety wynika, że firmy zapłaciły w listopadzie prawie 58 milionów złotych pensji dla chorych, a ZUS wypłacił im około 16 milionów złotych zasiłków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.