Facebook Google+ Twitter

Grypa w Polsce: zamknięte szkoły i szpitale

W szkołach w Lipniku i kilku w Łodzi nie odbywały się dziś zajęcia. Rodzice boją się narażać swoje dzieci na niebezpieczeństwo zarażenia grypą, a dyrektorzy szkół chcą zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji. Aby chronić swoich pacjentów, moźliwość odwiedzin ograniczyły niektóre szpitale.

Krajowy Ośrodek ds. Grypy, Warszawa / Fot. PAPNie wiemy dokładnie ile edukacyjnych placówek było dziś zamkniętych. Według Jana Orgelbranda, zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego zamkniętych szkół jest mniej niż sto.

Według TVN24 pomiędzy 1 września a 15 listopada 2009 na grypę sezonową oraz wywołaną wirusem A/H1N1 zachorowało w całej Polsce 107 tys. 250 osób. To o wiele więcej niż rok wcześniej. W analogicznym okresie 2008 roku zachorowało 24 tys. 843 pacjentów.

Dotychczas odnotowano 320 przypadków zarażenia wirusem A/H1N1. Potwierdzono cztery zgony osób chorujących na tę odmianę wirusa.

Szpitale ograniczają mozliwość odwiedzin

Szpitale w Warszawie, Lublinie i Wrocławiu ograniczyły możliwość odwiedzin. Lekarze nie chcą, aby znajdujący się w szpitalu pacjenci zarazili się wirusem A/H1N1.

Placówki, które zostały częściowo zamknięte to: Szpital Kliniczny przy ul. Banacha w Warszawie, Szpital Kliniczny przy ul. Jaczewskiego w Lublinie oraz oddział ginekologiczno-położniczy Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

RPO: Polacy! Szczepcie się!

Tymczasem Rzecznik Praw Obywatelskich zaapelował dziś do wszystkich osób powracających z zagranicy, aby poddawały się one przed przyjazdem do Polski szczepieniu przeciwko grypie.

"Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się z apelem do osób powracających z zagranicy - m.in. Szwecji , Finlandii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Czech, Rumunii, Węgier, Serbii, Turcji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Chin - o poddanie się przed przyjazdem do Polski szczepieniu przeciwko nowej grypie wywołanej przez wirus A/H1N1" - czytamy w apelu umieszczonym na stronie RPO.

Według Janusza Kochanowskiego "rządy wielu państw od kilku tygodni oferują możliwość takiego szczepienia nie tylko swoim obywatelom, ale także obcokrajowcom".

1 ofiara śmiertelna A/H1N1 w Szwajcarii

Zagraniczne media donoszą także o pierwszej ofierze wirusa w Szwajcarii. Zwłoki zmarłego dziecka przywieziono do kliniki w Bazylei kilka dni temu. Badanie zwłok potwierdziło, że przyczyną śmierci był wirus A/H1N1.

Źródła: rpo.gov.pl, TVN24, gazeta.pl, tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

proponuję zabarykadować się w domach i nie wpuszczać świńskiej... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

na pewno sytuacja nie jest najlepsza, ale ja i tak uważam, że trochę wyolbrzymiona przez media

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja sąsiadka, która jest nauczycielką w jednej ze szkół podstawowych w Łodzi, powiedziała mi dziś, że klasy w jej szkole są już wyludnione. Przychodzi do nich od pięciorga do siedmiorga dzieciaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście trudno wyczuć, jak się zachować. Jedni piszą, że grypa A/H1N1 już na dobre rozgościła się w Polsce. Inni zaś mówią, że jest to działanie wywołujące panikę w celach osiągnięcia korzyści, przez firmy farmaceutyczne. Komu tu wierzyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panika - to chyba nie jest nam potrzebne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 19:45

Strach się bać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.