Facebook Google+ Twitter

Grypa zbiera żniwo w Rosji

W Rosji coraz więcej osób cierpi na grypę. Najgorsze scenariusze zakładają, że zachorować może nawet 100 mln ludzi.

Z powodu wirusa A/H1N1 w Rosji zmarło już 14 osób, zarażone są aż trzy tysiące. Jednak, jak donosi portal rmf, prawdziwym problemem jest grypa sezonowa.

Już 166 tys osób choruje na "zwykłą grypę" tylko w Moskwie, nie są znane dane z innych regionów. Wg niektórych prognoz, zachorować może nawet 100 mln osób - opanowanie takiej epidemii byłoby prawie niemożliwe. Szansę na powstrzymanie dalszych zachorowań może przynieść pogoda - mróz powstrzyma rozwój epidemii.

Leków i maseczek ochronnych już brakuje.

Źródło:
rmf.fm

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 15:45

Grypa na Ukrainie, właśnie dostałam wiadomość z Krzemieńca od Bliskich, pisze tak cytuję:

"U nas teraz jest wesoło!(...) Najpierw on z grypą, teraz ja! Ale zwykła, mam nadzieję!Szkoły zostały zamknięte na trzy tygodnie! To samo robią z rynkami, sklepami i instytucjami! Do lekarza dostać się nie można! Kupić leki też niewiadomo gdzie, bo apteki są spustoszone! Po prostu cyrk! Politycy zabawiają się i jeden przed drugim chcą pokazać jacy to oni są troskliwi!"

Ludności na Ukrainie jest ciężko i trzeba im pomóc!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 09:46

Chyba jedyne wyjście to utrudnić migrację ludności i wreszcie - czasowo oczywiście - zamknąć granice z Ukrainą i Białorusią. Ludziom brak wyobrazi, jak epidemia się rozprzestrzenia! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minister Zdrowia Rosji wczoraj powiedział, że statystyki zachorowań są typowe dla sezonu grypowego o czym ten kto pisał niusa w RMF zapomniał wspomnieć a może nie wiedział. Natomiast nie wiadomo dlaczego RMF walnęło tytuł "Rosja boi się epidemii grypy" Ciekawe ile producenci szczepionek płacą za taką propagandę. W Polsce rónież są przypadki ah1n1. Wczoraj lepkarze prowadzący je mówili, że chorzy przechodzą ją łagodniej od grypy sezonowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.