Facebook Google+ Twitter

Grypa zbiera żniwo w Rosji

W Rosji coraz więcej osób cierpi na grypę. Najgorsze scenariusze zakładają, że zachorować może nawet 100 mln ludzi.

Z powodu wirusa A/H1N1 w Rosji zmarło już 14 osób, zarażone są aż trzy tysiące. Jednak, jak donosi portal rmf, prawdziwym problemem jest grypa sezonowa.

Już 166 tys osób choruje na "zwykłą grypę" tylko w Moskwie, nie są znane dane z innych regionów. Wg niektórych prognoz, zachorować może nawet 100 mln osób - opanowanie takiej epidemii byłoby prawie niemożliwe. Szansę na powstrzymanie dalszych zachorowań może przynieść pogoda - mróz powstrzyma rozwój epidemii.

Leków i maseczek ochronnych już brakuje.

Źródło:
rmf.fm

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 15:45

Grypa na Ukrainie, właśnie dostałam wiadomość z Krzemieńca od Bliskich, pisze tak cytuję:

"U nas teraz jest wesoło!(...) Najpierw on z grypą, teraz ja! Ale zwykła, mam nadzieję!Szkoły zostały zamknięte na trzy tygodnie! To samo robią z rynkami, sklepami i instytucjami! Do lekarza dostać się nie można! Kupić leki też niewiadomo gdzie, bo apteki są spustoszone! Po prostu cyrk! Politycy zabawiają się i jeden przed drugim chcą pokazać jacy to oni są troskliwi!"

Ludności na Ukrainie jest ciężko i trzeba im pomóc!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 09:46

Chyba jedyne wyjście to utrudnić migrację ludności i wreszcie - czasowo oczywiście - zamknąć granice z Ukrainą i Białorusią. Ludziom brak wyobrazi, jak epidemia się rozprzestrzenia! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minister Zdrowia Rosji wczoraj powiedział, że statystyki zachorowań są typowe dla sezonu grypowego o czym ten kto pisał niusa w RMF zapomniał wspomnieć a może nie wiedział. Natomiast nie wiadomo dlaczego RMF walnęło tytuł "Rosja boi się epidemii grypy" Ciekawe ile producenci szczepionek płacą za taką propagandę. W Polsce rónież są przypadki ah1n1. Wczoraj lepkarze prowadzący je mówili, że chorzy przechodzą ją łagodniej od grypy sezonowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.