Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

46419 miejsce

Grypa żołądkowa dziesiątkuje mieszkańców Torunia

Rozpoczął się okres wakacji, a wraz z nim kolejna fala zachorowań. Tym razem tzw. "grypa żołądkowa" dziesiątkuje mieszkańców Torunia. Tamtejszy sanepid odnotował około 300 przypadków pojawienia się tej uciążliwej choroby.

Chorobę wywołują najczęściej rota-wirusy, ale także noro-wirusy i adenowirusy. Od czasu zakażenia do rozwinięcia się pełnych objawów najczęściej mijają dwa dni.

Czy mamy się czego obawiać? Sanepid informuje, że zachorowań jest być może tyle samo co rok wcześniej, lecz ludzie wystraszeni sytuacją w Niemczech, częściej wykonują badania i odwiedzają lekarzy. Pamiętajmy, na rotawirusy najbardziej narażone są małe dzieci. Więc jeśli u siebie bądź u swego dziecka pojawiła się gorączka, nudności, bóle brzucha i poczucie ogólnego rozbicia - warto odwiedzić swojego lekarza.

Źródło: polskalokalna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tytuł sugeruje, że mieszkańców Torunia zabija paskudna obstrukcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spokojnie, bez paniki.
Mam to za sobą i gdzie szukać źródła zakażenia.
W szpitalu? Gdzie wcześniej byłam na diecie ścisłej i piłam tylko wodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Grzegorz wie co pisze czy pisze co wie? Zdziesiątkowanie inaczej decymacja to termin mówiący o karaniu w armiach starożytnych np.Rzym. Więc co dziesiąty żołnierz był karany śmiercią np.za porzucenie orła legionu. Nie sądzę aby co 10 mieszkaniec miasta miał umrzeć aby Pana zadowolić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem wyraz "dziesiątkuje" został użyty nie całkiem trafnie. Jakby to była śmiertelna grypa, to było by to "dziesiątkowanie" społeczeństwa, natomiast 3 dni biegania do toalety, to nie jest aż taki totalny problem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.