Facebook Google+ Twitter

Grzechy Google - Czyli jak sprawdzić co Google o nas wie?

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak internet zabiera naszą prywatność. Niedawno Google uruchomiło usługę, dzięki której sprawdzimy co o nas wiadomo.

Strona www / Fot. MichałW dzisiejszych czasach ciężko dbać o naszą prywatność w sieci. Wszelkie oglądane filmiki są brane pod uwagę np. u reklamodawców. W zależności od tego, jakie filmy nas interesują, o takiej tematyce będą wyświetlane reklamy.

Na stronie możemy nie tylko przeglądać aktywność, ale też ją usuwać. I tylko w naszych domysłach pozostanie, czy te dane naprawdę znikną... (strona dostępna tutaj )

Oprócz tych nowości, Google wprowadziło również serię urządzeń do organizacji domu. Urządzenie rozpoznaje komendy (puść muzykę, zgaś światło) oraz współpracuje z domowym zestawem audio, czy telewizorem. Sprzęt jest narazie w przedsprzedaży, ale łatwo się domyśleć, że jedna firma, chce przejąć cały rynek urządzeń inteligentnego domu. / Fot. Materiały prasowe Google Jeżeli takby się stało, ilość gromadzonych przez Google danych o nas, byłaby prawie maksymalna. Wiedzieliby jakiej muzyki słuchamy, a nawet kiedy przychodzimy do domu (!). A wy, dbacie o prywatność?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.