Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8043 miejsce

Grzegorz Braun na KUL: biskup Józef Życiński to łajdak

Na spotkaniu ze studentami KUL-u b. wielkiego kanclerza tej uczelni i metropolitę lubelskiego Józefa Życińskiego reżyser Grzegorz Braun nazwał kłamcą i łajdakiem. Ocenił także, że abp Życiński "w życiu publicznym opowiedział się po stronie wrogów Kościoła i wrogów państwa polskiego". Rektor KUL-u wyraża ubolewanie.

abp Józef Życiński w 2008 roku / Fot. Sławek, CC 2.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jozef_Zycinski_2008.jpg&filetimestamp=20080523143954Jak informuje serwis Wyborcza.pl, Grzegorz Braun gościł na KUL-u 11 kwietnia, gdzie prezentował studentom film poświęcony aborcji, eutanazji i zapłodnieniu in vitro. O postaci apba Życińskiego reżyser wypowiedział się podczas dyskusji po projekcji.

- Józef Życiński jako uczestnik życia publicznego w Polsce był kłamcą i łajdakiem - powiedział Braun, i wyliczał : - Łajdactwem nazywam przyczynianie się do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków, zamętu w sprawach kluczowych w płaszczyźnie politycznej, społecznej, w świeckim wymiarze dziejów. Łajdactwem było perfidne oszukiwanie opinii publicznej w sprawach lustracyjnych - dodawał.

Czytaj też: Arcybiskup Józef Życiński nie żyje. Zmarł nagle w Rzymie

Józef Życiński / Fot. Łukasz GdakBraun wytykał bpowi Życińskiemu także publikacje w „antypolskich, antykatolickich” gazetach, m.in. w "Gazecie Wyborczej". - Moim zdaniem w ostatnich dwudziestu latach swojego uczestnictwa w życiu publicznym opowiedział się po stronie wrogów Kościoła i wrogów państwa polskiego - konkludował reżyser, który m.in. twierdzi, iż abp Życiński był TW o pseudonimie Filozof.

Czytaj też: Ks. Isakowicz-Zaleski: TW Filozof to jednak arcybiskup Życiński

- To uderzenie w uniwersytet i jego byłego wielkiego kanclerza - ocenił cytowany przez serwis bp Mieczysław Cisło, który administruje diecezją lubelską po śmierci abpa Życińskiego, i dodał: - Będę rozmawiał z rektorem, by wyjaśnić, kto ze strony KUL odpowiadał za spotkanie i nie zabrał głosu, choć powinien - zapowiada.

W przytoczonym przez serwis oświadczeniu rektora KUL-u, ks. prof. Stanisława Wilka, można przeczytać: "W nawiązaniu do wystąpienia Grzegorza Brauna rektor KUL wyraża głębokie ubolewanie z powodu tak obraźliwych wypowiedzi prelegenta. Postać śp. Arcybiskupa Józefa Życińskiego broni się sama, swoim życiem i dorobkiem, zaś reżyser Grzegorz Braun tego typu wypowiedziami sam sobie wystawia świadectwo. Rektor wyraża także nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje, uwłaczające godności ludzkiej i dobrym obyczajom, nie będą miały miejsca".
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (88):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 23.05.2011 17:01

Czytając tutaj różne wypowiedzi robi się po prostu komuś niedobrze. Ludzie nie znają prawdy a oszkalowują, oczerniają człowieka. Za co? Są bardzo za to winni. Często piszą pod pseudonomami. A jeżeli zmarły arcybiskup był niewinny, to w takim razie winni są wszyscy ci,którzy go oczernili. Czy oni jednak w ogóle mają sumienie? Niech zamilkną w końcu ze swoimi ''domysłami'',które mają jednak na celu zaszkodzenie reputacji zmarłego a często także i KUL-u i Kościoła. Co się dzieje w naszym kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łucja M.
 • Łucja M.
 • 19.05.2011 15:07

Do aaa...

Nie jestem od tego by komentować wszystko, ja jako LUBLINIANKA staje w obronie MOJEGO Acrypasterza JÓZEFA ŻYCIŃSKIEGO , którego podziwiałam, szanowałam i którego słuchałam....więc pytam, po co wspominasz min. o Stalinie czy Hitlerze - jak mowa jest o konkretnej osobie biskupa? Dyskusja dotyczy jego osoby!!! jeśli chcesz znac moje zdanie o wczeniej wpomnianych przez siebie osobach zapytaj mnie o nie konkretnie, piszesz dużo, chaotycznie i tysiąc wątków na raz CHCESZ WYCIĄGAĆ i po co? Konkretyzuj sie człowieku !!! A co do L. Kaczynskiego to ,,niech mu ziemia lekką będzie'' ale dla mnie jest ZDRAJCĄ POLSKI - za podpisanie Traktatu Lizbońskiego i odmowy podpisania zgody na ekshumację w Jedwabnem !!! Nie zasłużył i nie zasługuje z Wawel - mam nadzieję,że z czasem wolą NARODU przeniosą go na Powązki , gdzie jego brat Jaro ze swoją watahą z pochodniami niczym KU_KLUX_KLAN bedzie strzegł jego grobu dzien i noc!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 19.05.2011 05:36

Dlaczego abp Michalik ,który przyznał się do współpracy ze służbami PRL jest chroniony przez środowisko pisowsko-radiomaryjne ? Śp abp ŻYCIŃSKIEMU nic nie udowodniono -pomówienia. Jedyną jego "przewiną było krytykowanie poczynań PiS-u i niszczenie kościoła i jego jedności przez Rydzyka i tyle. Kto te gremia krytykuje ,wróg publiczny nr 1. [PiS bez rydzyka nie istnieje ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 18.05.2011 17:26

Łucja M. Wczoraj 19:44
rozumiem cię.
ale powiedz, czy brak samoobrony to najważniejsze kryterium?
czy to samo sądzisz o hitlerze, stalinie, pol pocie i afrykańskich ludojadach?
toż oni też nie żyją i nie mogą się bronić?

a Prezydent Lech Kaczyński? też nie może się bronić a pomyje w dalszym ciągu wylewają. gdzie wtedy jesteś?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tere
 • tere
 • 17.05.2011 21:07

Jeśli to kółko historyczne jest rzeczywiście związane z Rydzykiem to sprawa oczywista - chcą aby jedynie słuszną uczelnią była rydzykowa uczelnia i tam tylko szła kasa od wiernych. Kiedyż wreszcie ludzie zrozumieją tę obłudę Rydzyka!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łucja M.
 • Łucja M.
 • 17.05.2011 19:44

Prostak i nikt więcej ten Braun, atakuje i obraza zmarlego, bo on sie nie może bronić , a gdzie był jak J. Życiński urzędował, czemu wtedy nie byl taki GIEROJ , tylko teraz morde pluje . Co do studentów, szkoda gadać ich poziom chyba widać i słychać gołym okiem (oklaski) , ten rektor chyba mysli ze ktoś da się nabrac na to,że oklaskami chciano przerwać tą całą żenadę? A gdzie on był, on rektor-za co bierze kase, za pierdzenie w stołek,nachapanie się kasy i gdzieś ma sprawy uczeni,niech sie zainteresuje co sie dzieje u niego w oborze!!!! Moim zdaniem studentów wywalić do roboty na kase do Biedrony, rektora niech kładzie posadzki - to dobra fucha i zgubi brzucha ;-) a przewodniczącego i opiekuna koła ze znakiem wysłac by przeprowadzał pieszych przez ulice ;-) o ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
AAA
 • AAA
 • 17.05.2011 19:11

dicarlo Wczoraj 21:02 pisze:
"... lub ,, jus prima noktis ,, wydymałby mu żonę ."

pewnie ktoś mu matę wydymał i taki wściekły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
znawca
 • znawca
 • 17.05.2011 16:26

SIEDLISKO KAPUSIÓW, ŁAJDAKÓW, KŁAMCÓW.
taki jest ten post.

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 17.05.2011 16:23

no i proszę Pan Braun nazwał TW - TW, Łajdaka Łajdakiem, Kłamcę Kłamcą a tu cała wataha różnowierców w tym ela stają w obronie TW, Łajdaka i Kłamcy. Gdybym zapytał DLACZEGO, odpowiedzi bym nie uzyskał.
Nawet tak prostackiej jak DLATEGO.

CZYŻBY NOWA ŚWIECKA TRADYCJA? TUSKOWA TRADYCJA, PO-wska TRADYCJA
tzn ŁAJDAK jest aja
UCZCIWY jest be

Komentarz został ukrytyrozwiń
asialublin
 • asialublin
 • 17.05.2011 10:27

Jaki gość , tacy studenci - wstyd mi za to co sie stało bo mieszkam w Lublinie i ciesze się że nie studiowałam na KUL, t co sie stalo swiadczy o poziomie tych studentów ktorzy go zaprosili jak i o władzach uczelni,że po ponad miesiącu, dopiero zareagowały i łaskawie wydały orzeczenie - gdyby nie GW i jej artykuł , zamieciono by to pod dywan,żenujące !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.