Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1181 miejsce

Grzegorz Braun o braku koncesji dla TV Trwam i szefie KRRiTV

KRRiTV rządzona przez Jana Dworaka podjęła decyzję o nie przyznaniu koncesji TV Trwam na nadawanie programów w telewizji cyfrowej. Zdaniem Grzegorza Brauna, aby zrozumieć tę decyzję, należy wrócić pamięcią do początku lat 90.

 / Fot. W24Grzegorz Braun przypomniał, że Jan Dworak był wiceprzewodniczącym Radiokomitetu w III RP: "Radiokomitet był czapą stalinowską na media, która przeszła bez większych modyfikacji do III RP".

Ówczesnym szefem Radiokomitetu był Jerzy Drawicz, który jak podaje Wikipedia, według akt SB był zarejestrowany jako TW "Kowalski" lub "Zbigniew". Według Brauna, Drawicz odbył również szkolenie w oddziale propagandy specjalnej Ludowego Wojska Polskiego u płk. Nowaczyka. "Wiemy, że on miał unikalne kompetencje do pełnienia tej funkcji - był mianowicie kontrolowany oraz prowadzony, po obu liniach: po linii bezpieki cywilnej oraz wojskowej" - mówi o nim Braun.

Drugim wiceprezesem był dobrze znany nam Lew Rywin, "księgowy mafii" - jak go określił autor filmu "Towarzysz Generał".

Według Brauna obecność Dworaka w takim towarzystwie rzuca ciemne światło na jego osobę: "Czy Kiszczak z Jaruzelskim powierzyli by tak odpowiedzialny organ do walki ideologicznej z Polakami, gdyby nie było tam oficera? Dla mnie to niemożliwe" - mówi znany reżyser.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.