Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Dolniak: W budżecie znajdą się środki na finansowanie mediów publicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-25 08:16

Wczoraj Sejm nie zgodził się, aby w ustawie medialnej została zapisana minimalna kwota, jaką corocznie miałyby od państwa otrzymywać media publiczne.

Grzegorz Dolniak - wiceprzewodniczący klubu PO, powiedział, że odejście od sztywno określonej kwoty finansowania nadawców publicznych nie wyklucza nakładów w wysokości 880 milionów złotych, które były zagwarantowane w pierwotnej wersji ustawy. Wiceprzewodniczący klubu PO dodał, że nie zostało jeszcze przesądzone, jaka będzie wysokość wydatków na media publiczne.

Grzegorz Dolniak odpiera zarzuty, że Platforma wykorzystała swoich partnerów podczas głosowania nad ustawą medialną. Przypomniał, że już wcześniejsze głosowania w Senacie pokazywały, iż PO sprzeciwia się zapisowi, który będzie określałby sztywno kwoty finansowania mediów publicznych.

We wczorajszym głosowaniu posłowie poparli poprawkę Senatu zakładającą, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, określając w projekcie budżetu kwotę dla publicznego radia i telewizji, nie jest związana żadnym limitem. We wcześniejszej wersji sejmowej projektu obowiązywało minimum w wysokości około 880 milionów złotych, czyli kwoty, jaką media publiczne uzyskały z abonamentu w 2007 roku.

Teraz ustawa medialna jest w rękach prezydenta. Lech Kaczyński może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.