Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Gilewski ma szanse sędziować MŚ 2010

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-05-05 11:45

Jeden z najlepszych polskich sędziów piłkarskich Grzegorz Gilewski przez tydzień uczestniczył w Szwajcarii w kursie dla arbitrów, których FIFA przygotowuje do udziału w mistrzostwach świata w 2010 roku. Wszystkie testy Polak zdał bardzo dobrze.

Sędzia Grzegorz Gilewski / Fot. Dziennik ZachodniObecność czołowych sędziów świata była dla FIFA znakomitą okazją do przeprowadzenia kilku eksperymentów. - Sporo czasu zajęły nam ćwiczenia współpracy zespołu sędziowskiego składającego się z jednego sędziego głównego i aż czterech asystentów. To jest pomysł nowego prezydenta UEFA Michela Platiniego, z którego zdaniem bardzo liczy się szef FIFA Sepp Blatter. Zresztą dużą część naszych zajęć Blatter obserwował osobiście i widać było, że ćwiczenia z czterema asystentami bardzo go interesują. Prawdopodobnie takie eksperymenty, podobnie jak testy nowej piłki z "czipem", będą powtarzane w czasie tegorocznych młodzieżowych mistrzostw świata - relacjonował Grzegorz Gilewski.

Do Szwajcarii przyjechało 25 sędziów. Z Europy zaproszono dziewięciu arbitrów, w tym często rozstrzygających w Lidze Mistrzów Howarda Webba z Anglii, Bertranda Layeca z Francji, Alberto Undiano Mallenco z Hiszpanii i Wolfganga Starka z Niemiec. Oprócz nowego testu kondycyjnego oraz egzaminów biegowych i teoretycznych wszyscy poddani zostali również testom na spostrzegawczość i praktycznym testom boiskowym.

- Niektóre ćwiczenia były dla nas czymś zupełnie nowym. Czasami naprawdę nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać i chyba dlatego momentami wszyscy przeżywaliśmy mały stres. Na szczęście udało mi się uniknąć jakiejkolwiek wpadki - zapewnił Gilewski.

Najlepsi na kursie zostaną wytypowani do sędziowania tegorocznych mistrzostw świata U-20 w Kanadzie lub U-17 w Korei Południowej. - Powiedziano nam tam jasno, że FIFA na nas liczy i że celem naszych przygotowań jest turniej o mistrzostwo świata w 2010 roku. Oczywiście niektórzy z nas być może jednak tam nie polecą, ale szansę mają wszyscy - dodał polski arbiter.

Najbliższy mecz międzynarodowy Grzegorz Gilewski poprowadzi 6 czerwca w Tallinie, gdzie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy Estonia zmierzy się z Anglią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.