Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Kołodko w Rudzie Śląskiej

Grzegorz Kołodko, polityk, ekonomista, autor książek, podróżnik, maratończyk gościł w Rudzie Śląskiej. wystąpił prze pełnej słuchaczy sali plenarnej w Urzędzie Miasta z rozważaniami na temat sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Byłego wicepremiera zaprosił Klub Radnych SLD – informuje radny Józef Osmenda – gdyż jego analizy ekonomiczne i prognozy są interesujące i rzeczowe.

Gość spotkał się z Grażyną Dziedzic, prezydent miasta, a następnie przedstawiony przez Jerzego Krótkiego, szefa rudzkiej struktury SLD zajął się rozważaniami na temat: ” Polska – Europa - świat: po czy przed kryzysie”
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Zaczął od stwierdzenie: Polska się cofa! Polska produkcja rośnie w tempie poniżej średniej światowej. Prognozy światowe przewidują wzrost produkcji na około 3,2 %, natomiast w Polsce, około 2,5 %. Następnie stwierdził, że w Polsce w minionych latach nie było recesji, ale był i jest kryzys. znamionami tego kryzysu są: kryzys przedsiębiorczości i niewykorzystane moce produkcyjne, strukturalne bezrobocie, tworzące kryzys popytowy, rozszerzająca się stref wykluczenia społecznego, uniemożliwiająca rzeszom ludzi dostęp do dóbr publicznych.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Ocenił, że najbliższe dwa lata będą dla Polski fatalne, gdyż 4 wybory spowodują, że wszystko będzie podporządkowane polityce

Kołodko opisał też sytuacje w Europie i na świecie. Skrytykował patrzenie na sytuację jedynie przez pryzmat PKB, gdyż za nim nie widzi się wielu aspektów rzeczywistości.

Po wystąpieniu gościa, toczyła się dyskusja, niestety zbyt krótka w odczuciach wielu chętnych do zabrania głosu i zapytań.
Grzegorz Kołodko otrzymał upominek od władz miasta. Podpisywał też swoje książki, które oferowało zaimprowizowane stoisko.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.