Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Lato jest skończony? Zarząd PZPN chce go odwołać!

Zarząd PZPN jeszcze jutro ma zwołać zjazd, który odwoła Grzegorza Latę z funkcji prezesa.

 / Fot. Piotr Drabik/Creative Commons 2.0/wikimediaInicjatorem wniosku jest Jacek Masiota, poznański prawnik, który doprowadził do dymisji sekretarza generalnego PZPN, Zdzisława Kręciny - informuje Sport.pl.

Powodem zwolnienia prezesa mają być słynne taśmy biznesmena Grzegorza Kulikowskiego, na których zarejestrowano rzekome przyjęcie łapówki przez Grzegorza Latę.

"Nie możemy dopuścić do kompromitacji. Tajemnicą poliszynela jest, że nagrania mają już przedstawiciele jednej z bulwarowych gazet i że najprawdopodobniej ujawnią je tuż przed najważniejszą sportową imprezą w Polsce. Nie możemy pozwolić, by do tego doszło" - powiedział Masiota.

Lato nie przyznaje się do winy, tłumacząc, że przyjęte pieniądze zdeponował w sejfie, po czym zgłosił sprawę do prokuratury.

Kadencja prezesa kończy się jesienią, skuteczne odwołanie Laty przed tym terminem będzie możliwe jeśli wniosek poprze 2/3 członków zarządu (12 z 17 osób). Pomysłodawca projektu jest optymistą: "Większość poprze wniosek, choć najlepiej, gdyby Lato sam podał się do dymisji, zanim skompromituje nas na mistrzostwach".

Według informacji, do których dotarł Sport.pl, 8 osób poprze wniosek, 4 są przeciwne, a reszta członków zarządu waha się. Zjazd można zwołać 45 dni od jego ogłoszenia, czyli najpóźniej 12 maja.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tadeusz
  • Tadeusz
  • 31.03.2012 16:48

Dużo za dużo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.