Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Lato musi zostać

Prezes PZPN Grzegorz Lato podjął jedyną rozsądną decyzję. Nie uległ medialnej nagonce i do dymisji się nie podał. Całe szczęście. Choć prasa niemal jednym głosem zawyrokowała, że to wstyd i hańba. Drodzy dziennikarze zamiast zachowywać się jak przekupy na rynku krzyczące jedna przez drugą, wprowadźcie w swoje rozważania trochę logiki.

 / Fot. PAP/Rafał GuzDla każdego kto choć na chwilę odłożył emocje na bok logiczne musi wydać się, że ofiara jakiej żądają media po przegranym Euro w postaci dymisji Grzegorza Laty jest po prostu głupia. I chyba tylko dziennikarze wierzyli w to, że pod ich naciskiem prezes PZPN zrezygnuje z pełnionej funkcji. Lato nie odszedł. To była jedyna rozsądna decyzja jaką mógł podjąć w tej chwili.

Owszem Grzegorz Lato nie nadaje się do zarządzania związkiem. Był wybitnym piłkarzem, ale marnym działaczem. I czas najwyższy by wrócił do Mielca. Jednak idiotyzmem jest domagać się od niego podania się do dymisji z powodu fatalnego występu podczas Euro. Cóż, Lato chlapnął głupotę w wywiadzie z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego", że odejdzie jeśli nie wyjdziemy z grupy. W porę się jednak z tego wycofał. Bo głupotą jest uzależniać się od wyników kadry, na które kompletnie nie ma się wpływu.

Jest wiele poważniejszych spraw, o które do Laty można by się przyczepić i za które należy żądać tego, aby przestał być prezesem. Co z aferą taśmową? Cisza, spokój. Nikt nic nie wie. Co ze szkoleniem młodzieży? Jednym z ważniejszych punktów statutowych związku? Nic. I tak można by było wyliczać, rzeczy za które prezes jest odpowiedzialny, a z których się nie wywiązuje.

Dla mediów Lato stał się bardzo łatwym celem. Nie grzeszący urodą, prosty człowiek z myśleniem głęboko zakorzenionym w minionej epoce. Prawda, że świetny cel do ataków?

Tymczasem osoba odpowiedzialna za przygotowanie kadry Franciszek Smuda, jak gdyby nigdy nic ogłasza, że w sumie ostatnie miejsce to spory sukces. Przecież nie przegraliśmy 0:4 czy 0:5. Ciekawe zatem co byłoby porażką? Trener, który analizuje cały przebieg Euro w kilka godzin i mówi że nic by nie zmienił. Jego media nie atakują, lepszy jest Lato.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Marek Chorążewicz
  • Marek Chorążewicz
  • 24.06.2012 13:21

Wyobrażacie sobie życie bez lata? Lato musi być!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.06.2012 11:11

Tekst doskonale odzwierciedla moje poglądy. Z niesmakiem śledziłem nerwowe dywagacje dziennikarzy sportowych, komentujących konferencję Laty, którzy próbowali wmówić widzom, że to PZPN i Lato, a nie Smuda jest winien "spektakularnej" grze naszej reprezentacja, która grała jakby miała kamienie w kieszeniach. Zabawne.

300 tys. złotych za dwa miesiące, za nic? To 2-pokojowe mieszkanie w Warszawie. Za nic, w prezencie. PARADOKS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stały Niebywalec
  • Stały Niebywalec
  • 21.06.2012 18:00

Brak profesjonalizmu - wszędzie!
Tutaj też, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rebe
  • rebe
  • 21.06.2012 09:16

co to za portal w ogóle? skąd bierzecie takie rewelacje? przecież to jest oderwane od rzeczywistości nawet bardziej niż postrzeganie świata przez pis

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bede bardzo odkrywcza w tym co teraz napiszę: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$... I tu nie ma wyjątku od reguły! Owszem, ciągłe ataki dziennikarzy w kierunku Laty są na wyrost, tematem on az tak ciekawym nie jest, by ciagle, na kazdym poratlu czytac to samo.. ALE. Ale Pan lato dostał za "koordynację i przygotowania do Euro" 8 milionów złotych....... Smuda tylko 3 banki mniej.... Ja sie pytam: ZA CO? Jesli ktos mi odpowie co tak wspanailego zrobil ten czlowiek i w koncu mnie oświeci, to naprawde...ozłocę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już o tym pisałem - przecież to wszystko nie jego wina. Lato to niewiniątko i w sumie powinien sprawować swoją funkcję dożywotnio w nagrodę... Proponuję żeby jeszcze zrobić go trenerem reprezentacji - wtedy już wszystko będzie pod kontrolą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie podaje Pan ile Lato zarobi przez te miesiące i za co .? I co z ta Polska dalej będzie .?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Damian
  • Damian
  • 20.06.2012 11:59

W sumie racja nawet takiego ciecia jak Lato trzeba odwołać w cywilizowany sposób a nie jak w średniowieczu. A w ogóle media kłamią ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.