Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Lato rezygnuje ze startu w wyborach na prezesa PZPN!

Obecny prezes PZPN nie będzie ubiegał się o reelekcję. Swoją rezygnację ogłosił kilka godzin przed terminem składania kandydatur. W oświadczeniu nie podał konkretnej przyczyny decyzji.

Platini i Lato we Wrocławiu. / Fot. Klearchos Kapoutsis/Wikipedia"Dziś podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wprawdzie termin składania dokumentów popierających konkretnych kandydatów jeszcze nie minął, ale swoją decyzję postanowiłem ogłosić już teraz.

Wszyscy domagali się zmian, więc z mojej decyzji powinni być zadowoleni. Uważam, że powinienem tak zrobić dla dobra PZPN i polskiej piłki nożnej.
Zarządzanie Związkiem nie jest łatwe, więc życzę nowemu prezesowi, żeby z powodzeniem sprawował tę funkcję. W ostatniej kadencji udało nam się wprowadzić wiele reform i zmian. Jestem przekonany, że zaprocentują one w przyszłości. Zostawiam Związek w doskonałej kondycji finansowej, więc mam nadzieję, że moja ciężka praca na rzecz futbolu nie pójdzie na marne.
Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za 4 lata wspólnej pracy" - napisał Grzegorz Lato w oświadczeniu.

Nieoficjalnie wiadomo, że Lato nie zebrał wymaganych 15 podpisów pod swoją kandydaturą. Właśnie to miało spowodować przedwczesną rezygnację prezesa. Informację podał serwis weszlo.com

Bój o fotel prezesa będą toczyć inni byli piłkarze. Najważniejszymi kandydatami są Zbigniew Boniek oraz Roman Kosecki. Oficjalnie wiadomo, że pierwszy z nich spełnił wszystkie wymagania pozwalające na start w wyborach i potwierdził swój udział w nich. Drugi także przekonywał, że jego lista poparcia jest kompletna. Inni kandydaci to Zdzisław Kręcina, Stefan Antkowiak i Edward Potok.

Grzegorz Lato piastuje funkcję prezesa PZPN od 30 października 2008.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Grzesiu ...kończ waść wstydu oszczędź

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.