Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Lato wierzy w Smudę

Prezes PZPN zapowiedział, że trener Franciszek Smuda ma nadal kredyt zaufania - zarówno u niego, jak i u pozostałych członków zarządu PZPN.

Kiepskie wyniki drużyny Smudy, Lato tłumaczy długim cyklem przygotowań do Euro2012 - tym, że jest jeszcze dużo czasu do mistrzostw. Piłkarscy notable wierzą w to, że Smudzie uda się na czas Euro skompletować drużynę, która godnie zaprezentuje Polskę. Optymiści przypominają, że drużyna Kazimierza Górskiego, przed mundialem w 1974r. też miała kiepskie wyniki. Tu chciałbym przypomnieć, że na dwa lata przed pamiętnym mundialem, w 1972 r. reprezentacja Górskiego zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Monachium. Potem wygrała trudną grupę eliminacyjną do mundialu - odprawiając z kwitkiem zespół Anglii (pamiętne Wembley w1973). Była to więc zgoła inna drużyna, niż ta którą dysponuje Smuda.

Teraz jest dwa lata do mistrzostw, a drużyny nie widać wcale. Nie mamy piłkarzy, którzy reprezentowaliby, choćby średni poziom europejski. Nie mamy przyzwoitej piłki w klubach. Nasza ekstraklasa jest słaba i coraz słabsza - niestety. Nie podzielam więc optymizmu Laty i pozostałych członków zarządu. A Smudy żal mi. Po przygodzie z naszą reprezentacją długo będzie musiał leczyć rany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.08.2010 08:58

Są cztery co najmniej przyczyny miernej jakości polskiej piłki nożnej:
- złe wyszkolenie piłkarzy
- zbyt wygórowane zarobki nie odpowiadające poziomowi i umiejętnościom zawodników
- przestarzałe metody zarządzania naszą piłką - 100% składu PZPN do wymiany
- brak ducha drużyny - nie stworzy go nigdy trener pokroju Smudy
Zbyt wysokie mniemanie piłkarzy o swoim talencie i umiejętnościach, brak pracowitości i zaangażowania na treningach - to także wpływa na jakość naszej piłki.
Oglądam tylko piłkę w wydaniu angielskim.
Dodam jeszcze, że niewielu dobrych piłkarzy może zostać dobrymi trenerami. Uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć, a nie tylko lenić się, lenić i jeszcze raz lenić. (to z dialogu Lenina z uczniem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście w Wadowicach brakuje klasowych drużyn, ale w czasach gdy popierałem naukę miałem to szczęście oglądać wszystkie gwiazdy ...tak gwiazdy polskiej piłki ...naprawdę było co oglądać ...Ci obecni chłopcy nie maja charakteru ...tak nazywano zespół Widzewa gdy odnosił duże sukcesy, że to zespół z charakterem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierz mi Jacenty.Przykro patrzeć starym kibicom na to co dzieje się teraz w polskiej piłce.Dla kogoś, kto oglądał drużynę Górskiego, czy Piechniczka taka gra reprezentacji to tragedia.Dla mnie szczególnie, byłem bowiem fanatykiem futbolu.Pochodzę z Łodzi i oprócz meczów reprezentacyjnych, miałem okazję oglądać piłkę klubową na najwyższym poziomie europejskim.Oglądałem większość meczy wielkiego Widzewa w europejskich pucharach.Widziałem w Łodzi Juventus, obydwa Manchestery, Atletico Madryt,czy wreszcie Liverpool,który bronił tytułu zdobywcy Pucharu Europy (teraz liga mistrzów) i przegrał z Widzewem.
Dlatego odpuściłem sobie naszą piłkę.Szkoda czasu i nerwów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* dla kibica od kibica

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już dawno znalazłem rozwiązanie tylko dlaczego nikt mnie nie słucha...link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.