Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28732 miejsce

Grzegorz Lato zarabia 600 tysięcy złotych rocznie

Nie milkną echa afery w PZPN, pojawiły się kolejne obciążające związek informacje. Tym razem ujawniono kulisy budżetu, wiemy, ile zarabiają prominentni działacze, a jakie sumy wydawane są na szkolenie trenerów i juniorów.

PZPN wydaje dwukrotnie więcej na działaczy niż na reprezentację. Roczne przychody związku wynoszą 60 mln. Najwięcej zysków przynoszą sponsorzy i dotacje z UEFA - około 45 mln złotych. Aż 20 mln pochodzi z firmy SportFive, pośredniczącej przy sprzedaży praw do transmisji spotkań Ekstraklasy. Niespełna 10 mln ma w tym roku przynieść sprzedaż biletów na mecze reprezentacji Polski. Ponad milion to opłaty klubów za przeprowadzone transfery zawodników. Trzy miliony wyniosą zyski z rocznych składek członków oraz od klubów na utrzymanie sędziów, delegatów i obserwatorów. Ministerstwo Sportu i Turystyki dotuje PZPN kwotą 3 milionów, te pieniądze są przeznaczone w większości na Uczniowskie Kluby Sportowe i piłkarskie szkółki dla młodzieży.

Związek najwięcej wydaje na własne gaże. Aż jeden procent budżetu, czyli 600 tysięcy złotych, stanowi pensja prezesa Grzegorza Laty. Miesięcznie Lato otrzymuje 50 tysięcy zł. Nikt w PZPN nie widzi niczego niestosownego w tym, że ich prezes zarabia kilkukrotność dochodów premiera czy prezydenta Polski. Szokujące jest to, że poprzednik Laty, Michał Listkiewicz, zarabiał zaledwie 14 tysięcy złotych. Sekretarz generalny PZPN, Zdzisław Kręcina, zarabia niespełna czterdzieści tysięcy złotych miesięcznie. Wiceprezesi związku pobierają „zaledwie” około 15 tys. złotych.

W PZPN pracuje blisko siedemdziesiąt osób na etacie. Członkowie zarządu twierdzą, że ci pracownicy kosztują budżet związku ponad 10 milionów złotych. Reprezentacja Polski kosztuje niespełna osiem milionów zł, promocja w przyszłym roku wyniesie 5 milionów złotych. Szokujące jest to, że na szkolenia trenerów i juniorów PZPN przeznaczy zaledwie milion złotych, to niewiele więcej niż pensja Laty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

anna kozon
  • anna kozon
  • 01.12.2011 12:09

więcej wydają na siebie niż na reprezentacje

Komentarz został ukrytyrozwiń
 hosse
  • hosse
  • 30.11.2011 10:09

Szkoda nerwow ... TO JEST JEDNA BANDA ZLODZIEJI .

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomasz
  • tomasz
  • 29.11.2011 19:48

No cóż , lato to kutas do potęgi entej z którym nie należy się liczyć.
Prostak i cham to najdelikatniejsze sformułowanie.
PZPN w pewnym sensie stanowi organizację przestępczą i obawy przed FIFA czy UEFA są poronione .Te organizacje to jeden WIELKI SKOMPROMITOWANY UKŁAD który należy rozpierdolić w drobny mak
Lato na Marsa , Krecina do więzienia!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.